Якщо ви займаєтесь вирощенням зернових для подальшого їхнього продажу або використання, наприклад, під час виготовлення комбікорму, ви напевно працюєте з великою кількістю зерна. Саме тому варто завчасно продумати, як зберігати його, дотримуючись усіх необхідних норм та правил. Адже у разі неправильного зберігання зерно може швидше псуватись, втрачати свої поживні та корисні властивості тощо.

Найбільш оптимальним та сучасним варіантом сьогодні вважають зерновий елеватор. Це спеціальна сільськогосподарська техніка, яка забезпечує потрібні показники вологості та температури повітря та призначена для одночасного зберігання будь-яких об’ємів зерна.

В яких умовах потрібно зберігати зерно?

Зернові культури – доволі примхливі. Вони не терплять сильні морози чи вплив ультрафіолету все це може призвести до зміни смакових та поживних властивостей, появи цвілі в зерні та інших неприємних змін. Правильне зберігання має на меті підтримку таких параметрів:

  • оптимальна температура повітря – в камері має біти доволі прохолодно, проте не сильно холодно;
  • захист від ультрафіолету: прямих сонячних променів;
  • захист від сильних поривів вітру;
  • герметичність та вологостійкість – волога ззовні не має потрапляти всередину;
  • зберігання нейтрального запаху в камері, вентилювання приміщення з зерном.

Чому так важливо викопирсувати спеціальну техніку

Чи можна просто скласти великі об’єми зерна в комору та залишити їх там на зиму. Так, якщо ви не плануєте його в подальшому використовувати. Адже неправильне зберігання робить будь-яку зернову культуру просто непридатною для подальшого її вживання в їжу. Особливо в регіонах з нестійким кліматом, частими змінами погоди, підвищеною вологістю тощо.

Зерносховища – спеціальне обладнання, головною задачею якого є створення та підтримання оптимальних показників температури повітря, вологості, герметичності тощо. Що б не відбувалось за межами зернового елеватору: морози, палюче сонце, дощі – все це не матиме жодного впливу на зерно.

Тому краще не ризикувати урожаєм та завчасно обладнати зерносховище, виходячи з запланованих об’ємів зерна, тривалості його зберігання тощо. Тим паче багато сучасних моделей зернових елеваторів мають і корисні додаткові функції: датчики наповненості, вентиляція камери, яка попереджує застоювання повітря тощо.