За останні кілька років в Верховній Раді збільшилась кількість депутатів, які активно висловлюються на підтримку офіційного визнання інтим-індустрії. Наприклад, позицію «За» для себе обрали Юрій Луценко, Ігор Клименко, Уляна Супрун, Володимир Кличко, і навіть Володимир Зеленський до виборів оголошував про необхідність легалізації основних сегментів тіньової економіки. Однак, коли справа доходить до активних дій, більшість політичних діячів різко міняють свою думку, боячись суспільного осуду і проблем з релігійними спільнотами. Тому коли в 2015 році на розгляд ВР був поданий повноцінний законопроект про легалізацію проституції та регулювання роботи інтимних закладів, автор Андрій Немировський відкликав його через кілька місяців через відсутність підтримки і хвилю обурення зі сторони українців. Хоча повії Львова з https://hot-love.net/prostitutki-lvova вважають документ дуже прогресивним і новаторським.

 

Необхідність державного контролю

 

На думку експертів, інтим-індустрія може бути досить корисною для держави, і це підтверджує досвід розвинених європейських країн. При грамотній організації і продуманому державному регулюванні проституція стає такою ж звичною професією, як і більш традиційні види діяльності. Більш того, в проекті Немировського було запропоновано реєструвати путан, як приватних підприємців або видавати їм патенти на роботу. При будь-якому з вказаних варіантів повії будуть платити податки в держбюджет, завдяки чому до української казни вдасться залучити 1-2 мільярди американських доларів.

 

Щоб після легалізації індустрія працювала чітко і успішно, важливо одразу взяти всі її галузі під контроль держави. Наприклад, необхідно створити спеціальні органи чи служби із представників силових структур, які б займалися винятково роботою з проститутками: регулюванням, вирішенням проблем та правовим захистом. Але враховуючи слабку роботу української поліції та зацікавленість деяких представників в подальшому існуванні зручних схем для корупції, створення нових підрозділів може бути проблематичним.

 

Поточна ситуація

 

Наразі проституція – це зручне поле для побудови корупційних схем не тільки для представників силових структур, а й для чиновників вищого рівня. На людях такі діячі голосно і демонстративно засуджують секс-професію, а по факту не тільки регулярно користуються послугами дівчат за викликом, але і отримують багатотисячні відкати за «кришування» тіньового бізнесу. Тому в їх інтересах тримати проституцію поза законом якомога довше, щоб не втрачати джерело регулярного доходу.

 

До того ж проститутки Львову, Одеси, Харкова і Києва – це те, що приваблює в країну тисячі туристів з інших країн, адже ці дівчата привабливі і професійні, а ціна на їх послуги дуже демократична. А оскільки за проституцію в Україні передбачена лише адміністративна відповідальність, а покупцю секс-послуг взагалі нічого не загрожує, іноземці можуть знайомитися і проводити час с місцевими красунями вільно і без огляду на представників правоохоронних органів. Також багато українок виїжджають за кордон, щоб там заробляти на інтимних уміннях ще більше – наших дівчат особливо цінують в Туреччині, Чехії, Польщі, Росії та Угорщині.

 

Якщо ж спитати самих проституток, всі вони майже одностайно підтримують легалізацію своєї професії, адже це дозволить їм вільно працювати і не віддавати більшу частину прибутку посередникам і продажним поліцейським.