Ландшафтне та паркове освітлення - одне з найпопулярніших напрямків у сучасному ландшафтному дизайні, адже воно дозволяє показати будь-яку територію в найкращому світлі. Таке освітлення вирішує декілька основних завдань: забезпечує безпечне пересування по території (функціональне освітлення) та створення особливої атмосфери, акцентування уваги на окремих елементах експозиції або архітектурних деталях (маркіроване освітлення).
Різновиди паркового та ландшафтного освітлення

  • Садово-паркові світильники - ліхтарі на стовпах зі сферичними або еліпсоїдними плафонами, це штучний інструмент для створення основного освітлення.
  • Ландшафтні світильники - найбільш сучасні моделі світильників пропонують цілий «набір послуг», в них можуть бути вбудовані: сонячна батарея, Wi-Fi передавач, кран з питною водою, блок зарядки для телефону тощо.
  • Ґрунтові освітлювальні прилади - створюють затишну атмосферу, відрізняються різноманітністю форм і дизайну (особливо з приходом лед технологій) і, що також важливо, грають навігаційну роль.

Ґрунтове та ландшафтне освітлення створюють ту саму європейську атмосферу міста, про яку останнім часом часто міркують, але не можуть часом осмислити і зробити відчутною. Величезне значення таке світло має для об'єктів комерційної нерухомості - розважальних-центрів, ресторанів, готелів. Він не просто створює особливе середовище, але і підвищує вартість вже існуючих об'єктів, допомагає скоротити термін окупності для нововведених в експлуатацію.

Матеріал та додаткове покриття

Багато недорогих паркових ліхтарів виготовляються з силуміну - сплаву алюмінію і кремнію. Цей матеріал демонструє завидну стійкість до корозії, але досить крихкий. А це для вуличних виробів досить важливий показник. Великі фабрики роблять власні світильники з нержавійки та алюмінію такі моделі перевершують силумін по ряду показників. Якщо хочете, щоб парковий світильник прослужив якомога довше, обов'язково звертайте увагу на наявність і якість покриття його корпусу. Деякі європейські виробники давно відмовилися від звичайної фарби, а використовують спеціальні засоби, які забезпечують стійкість до корозії, окислення і ультрафіолетового випромінювання.

Місце встановлення

Визначитися з місцем, де розмістити вуличні світильники, підкаже вам тип їх конструкції. Так, якщо ви хочете освітити зону біля стіни, зверніть увагу на настінні бра. Якщо в обраній зоні є навіс або арка, можна придивитись до підвісних моделей. Якщо ж навколо - тільки ґрунт або бруківка, слід вивчити пропозиції вбудованих світильників або декоративних стовпчиків https://svetolux.com.ua/ulichnye-svetilniki-vstraivaemye.html. Це досить популярні моделі, які не вимагають складного монтажу, а просто вставляються загостреним кінцем підстави в м'який ґрунт. Вони живляться сонячною енергією, тому не вимагають підключення до електромережі. А при необхідності їх буде легко вийняти з землі, щоб переставити в інше місце або заховати на зберігання в зимовий період.

Будь-яке збільшення рівня освітленості на території громадського простору міста приваблює городян, перш за все, зростанням відчуття власної безпеки.