Без сумнівів, такий аксесуар, як запонки заслуговує до себе великої уваги. Хоч вони маленькі за розміром, але є дуже витонченою деталлю в образі. Їх можна одягати з різними стилями одягу, особливо про них не варто забувати, коли ви збираєтеся на: святкові події, корпоратив, ділову зустріч, театр, презентацію. Це аксесуар модного стилю і доброго смаку. Звичайно, такий атрибут потрібно вміти правильно підбирати під одяг, але для початку його потрібно купити. Отже, щоб придбати для себе кращий варіант, потрібно розуміти які види аксесуара є взагалі.

Види запонок класифікують за: стилю, кріпленням, матеріалами.

За стилем:

  • Класичні;
  • Тематичні;
  • Неординарні;
  • Жіночі або чоловічі.

Класичний вид підійде під строгі наряди і офіційні події. За формою вони бувають квадратні або круглі.

Тематичні атрибути можуть бути із зображенням символів країни або логотипом компанії.

Неординарний вид дуже цікавий в дизайні, його можна одягнути на будь-яку подію і звичайну вечірку з друзями. Вони можуть бути виготовлені з ініціалами на ваше замовлення або зроблені у вигляді: тварини, гральної карти, телефону, футбольного м'яча, фрукта і не тільки.

Жіночі або чоловічі запонки відрізняються між собою тільки дизайном, для жінок вони більш витончені. Але деякі моделі можуть вважатися універсальними.

За кріпленням запонки бувають на: ланцюжку, штирьку (який обертається), жорсткому кріпленні (коли запонка цільна), кульці, кнопці.

Зараз всі види ви зможете знайти в продажу, крім кнопкового кріплення його практично вже не виготовляють. Всі кріплення перевірені часом. Жорстке кріплення і кульковий між собою дуже схожі, їх трохи складно відразу одягнути, можливо, в перші рази вам знадобиться чиясь допомога, але вони надійно будуть тримаюти ваші манжети і не загубляться. Запонки з кульковим кріпленням бувають виготовлені не тільки з металу, а ще з шовку, такий варіант менш офіційний. Щодо кріплення на ланцюжку, такий спосіб є дуже давнім, завдяки йому манжет не сильно затягнутий. Прикрасу на штирьку легко протягувати в отвір манжета, без будь-чиєї допомоги. Яке кріплення підходить вам - вибір за вами. У магазинах ви завжди можете приміряти і подивитися, що зручніше.

Виготовляють запонки з різних матеріалів: золото, срібло, шовк, медична сталь, дерево.

З чим і як поєднувати запонки

В основному запонки підбирають під прикраси, які ви одягаєте, наприклад, якщо ваш годинник з срібним ремінцем, то і аксесуар потрібно підбирати срібний, якщо годинник на коричневому ремінці, то атрибут може бути з коричневим елементом. Одягаючи краватку, поєднуйте аксесуар з ним, якщо ви без краватки, то з кольором сорочки. Самі універсальні запонки це зі срібла, такий матеріал менш привертає увагу і підходить до всього. Одягайте їх так, щоб на ваших рукавах вони не виглядали плямами, а шикарним доповненням. Якщо ви носите кільця, то запонки повинні підходити до них. Ваш образ повинен бути з ними в тандемі.