Картинки по запросу Вирощування хрізантем

Хризантема відома своєю красою, корисними і лікувальними властивостями здавна. Складно уявити осінній палісадник без цієї красуні. Недарма квітку називають королевою осені. Високорослі і низькорослі, дрібно- і крупноквіткові, однотонні і з'єднують в собі кілька кольорів хризантеми прикрашають ділянки, клумби, балкони по всьому світу.

Лікувальні властивості

Не тільки гарна, але і надзвичайно корисна це рослина. Чай з бутонів підвищить імунітет, збагатить корисними вітамінами і мікроелементами, нормалізує роботу нирок, печінки і жовчного міхура, шлунково-кишкового тракту - і це далеко не повний перелік фактів сприятливого впливу хризантеми на людський організм.

Класифікація видів хризантеми

Види хризантем (а їх понад 150) класифікують за різними ознаками.

Гібридні хризантеми, які вирощують в наших широтах, ділять на корейські (з дрібними, від 2 до 9 см в діаметрі, квітками), індійські (квіти великі, від 10 до 25 см в діаметрі), китайські і японські. В каталозі інтернет-магазину ЯскраваКлумба пропонують придбати насіння хризантем, та виростити ці квіти шляхом висіву насіння.

Залежно від терміну цвітіння виділяють сорти пізнього (листопад), середнього (жовтень) і раннього (вересень-жовтень) цвітіння. Кожен з цих видів поєднує в собі крупноквіткові, среднеквіткові і мілкоквіткові сорти, які можуть бути як низкорослі, так і середньо- і високорослими.

Виділено також групи з різними за будовою квітами: простими, напівмахровими, анемоновіднимі, махровими, плоскими, напівкулястими, кулястими, кучерявим, помпонами і радіальний.

Простежуючи то, як побудований пелюстка, хризантеми розділяють на язичкові і трубчасті.

Кущі хризантем потребують періодичної обрізки. Щоб кущик мав округлу форму, зрізають верхівку, і хризантема розростається у ширину. Навесні с хризантем видаляють сухі та гнилі гілки. Цими заходами не варто нехтувати, інакше кущ почне хворіти, і загниють здорові гілки. Хоча хризантема радує цвітінням ближче до осені, та не варто забувати про рослину до цієї пори. Кущ потрібно поливати, оскільки від нестачі вологи рослина висохне. 

Хризантеми у палісаднику завжди будуть виглядати актуально і красиво. Для садівників-початківців – це чудо-рослина. Адже хризантеми не потребують особливих умов, добре приживаються на різних видах ґрунту. Навіть при перших заморозках хризантема буде сяяти яскравими квітами.