Процес розлучення в Німеччині суттєво відрізняється від процедури розірвання шлюбу в Україні. Він займає досить багато часу та має певні особливості. Українцям, які планують розірвати шлюб, знаходячись за кордоном, варто детально ознайомитися з усіма нюансами.
Розлучення з німецьким громадянином, якщо шлюб зареєстровано в Україні
Розлучення з іноземцем в Німеччині може викликати багато складнощів. Розірвання шлюбу здійснюється в суді по сімейних справах і лише за певних умов, наприклад, коли один чи обидва з подружжя під час подачі заяви про розірвання шлюбу мають німецьке громадянство чи мали його під час одруження. Але не варто розраховувати, що судовий процес буде швидким навіть за згоди сторін і відсутності майнових претензій. У Німеччині він може тривати роками.
Якщо шлюб був зареєстрований в Україні, розірвати його можна також через український суд. У такому випадку процес розлучення не займе багато часу. Для цього навіть не обов’язково повертатися до України. Можливе розлучення онлайн. Достатньо зв’язатися з юристом для отримання консультації та оформити на сайті суду заяву.
Розлучення для біженців з України
Розлучення в Німеччині для українців можливе через посольство. Для цього знадобляться:
-
спільна заява чоловіка та дружини, що не мають дітей;
-
рішення суду;
-
заява одного з подружжя, якщо другий зник безвісти, недієздатний або засуджений на строк від 3 років.
Варто врахувати, що в консульстві шлюб може бути зареєстрований як розірваний лише в тому випадку, коли він укладався в Україні.
Розірвання шлюбу без присутності, якщо чоловік або дружина за кордоном
Розірвати шлюб можна навіть без присутності чоловіка чи дружини. Якщо один із подружжя знаходиться за кордоном, судове засідання може пройти без нього. Для цього потрібно подати відповідну заяву до суду, де детально описати подробиці справи й обставини.
Якщо в подружжя немає спільних дітей, можна звернутися до РАЦСу. Подати заяву про розірвання шлюбу може тільки чоловік або дружина. Другому з подружжя водночас потрібно заповнити свою частину заяви та звірити її нотаріально, після чого відправити дружині чи чоловіку.
Розлучення онлайн через суд, якщо є діти
За наявності неповнолітніх дітей розлучитися можна лише через суд. Для цього варто скористатися послугами адвоката. Фахівець детально вивчить особливості справи, складе заяву та буде представляти інтереси позивача в суді. Він також може подати позов на стягнення аліментів.