Якщо Ви як підприємець, турбуєтеся про ефективність роботи власної компанії та хочете аби взаємодія з державними інстанціями та органами для Вас не становила значних проблем, дуже важливою складовою успіху стане співпраця з професіоналами, які знаються на законодавчих нормах та можуть допомогти Вам вести діяльність згідно із законодавством прозоро та спокійно. Одним з найважливіших процедур для багатьох підприємців є саме податкова перевірка, в ході якої може бути складений акт податкової перевірки та видане платнику податків повідомлення-рішення, яке засвідчує необхідність останнього сплатити відповідну суму коштів. На жаль, дуже часто платники податків отримують подібні документи не через те, що їх діяльність не відповідає нормам закону, а через те, що вони не встигли підготувати потрібний перелік документів або не надали його в потрібному форматі.

Саме тому співпраця з професійними юристами, які знаються на правових аспектах, особливо в частині податкового законодавства, стає своєрідною гарантією безпроблемного проходження різноманітних перевірок та своєчасного виявлення ризиків, які можуть мати місце. Дуже актуальною буде послуга для тих, хто планує проходити перевірку вперше або вже стикався з необхідністю оскарження податкового повідомлення-рішення. Звернутися за консультацією, якщо Ви тільки плануєте проходити перевірку, або ж отримали інструкцію щодо дій, які дозволять знизити ризики, Ви можете в компанію WinnerLex.

Акт перевірки та його заперечення, терміни оскарження

В більшості випадків, отримуючи акт податкової перевірки, платник податків має змогу заперечити його у відповідних контролюючих інстанціях. Така процедура передбачена законодавством і детально прописаним у відповідних нормативних актах, які надає Державна податкова служба України.

Важливо розуміти, що в ході податкової перевірки платнику податків в обов'язковому випадку надається документ, який є підтвердженням проведення такої перевірки та дозволяє зрозуміти, наскільки діяльність компанії відповідає нормам чинного законодавства. Якщо підприємцю видається довідка - це говорить про факт проведення перевірки та підтверджує відсутність фактів, які порушують чинне законодавство. В той же час, акт податкової перевірки повинен повністю відображати її результати.

Якщо ж платник податків не згоден з результатами перевірки або вважає, що вони не є достовірними чи не відображають всю доказову базу, є можливість оскаржити такий документ. 

Куди звертатися, якщо потрібно заперечити акт податкової перевірки?

Ситуація, під час якої акт податкової перевірки, який фіксує наявні порушення у зв'язку з недотриманням норм податкового законодавства, можуть бути досить багато, в тому числі і банальна відсутність потрібних документів у фахівців на момент перевірки (вони можуть знаходитися в архіві) або ж неповний комплект документів, неправильно оформлені папери. Саме для того, аби таких ситуацій було якомога менше і Ви могли не перейматися через можливості виникнення подібних проблем, слід заздалегідь проконтролювати, які саме документи та папери потрібно мати в наявності під час проведення податкової перевірки.

Допомога юристів відповідної кваліфікації та спеціалізації дозволить платникам податків:

  • Зменшити вірогідність виникнення ситуацій, при яких можливе оформлення податкового боргу.
  • Проходити перевірки податкової служби максимально спокійно та комфортно.
  • Провести податковий аудит та виявити всі слабкі місця в документальному оформленні операцій, а також підготувати повний пакет документів для податкової служби.
  • Використовувати для сплати податків відповідну систему оподаткування, яка є максимально підходящою для Вашого бізнесу.

Компанія WinnerLex як фахівець в сфері надання юридичних послуг, готова запропонувати власним клієнтам повний перелік послуг, які пов'язані із юридичним аудитом, а також супроводом клієнтів під час оскарження рішень податкової служби в різних інстанціях. Звертаючись сюди, Ви можете бути впевнені в професіоналізмі фахівців, у високому високій якості надання їх послуг, зможете отримати консультацію в режимі реального часу, саме тоді коли вони Вам потрібні.