Дедалі більше покупців звертають увагу на мультиварки. Це зручний і функціональний помічник для приготування різноманітних страв — від супів і каш до складних десертів. Однак для новачків робота з мультиваркою може здатися складною і незрозумілою. Як вибрати потрібну модель? Які режими краще використовувати? У цій статті ми постараємося детально розглянути основні принципи використання, дамо корисні поради та лайфхаки, дотримуючись яких, ви швидко освоїте цей зручний кухонний пристрій. Image

Критерії вибору мультиварки

Для непідготовленого покупця всі моделі виглядають однаково. У них багато незрозумілих режимів, різні параметри та неясно, з чого почати. Розповідаємо, як визначити, яка мультиварка в ALLO вам підійде:

  1. Насамперед визначтеся з об'ємом чаші. 5-6 літрів буде достатньо для сім'ї з 3-4 осіб.
  2. Також звертайте увагу на матеріал чаші — найкраще нержавіюча сталь, вона довговічніша.
  3. Важливий параметр — потужність нагріву від 500 до 1000 Вт, це оптимальний діапазон.
  4. Обов'язково вибирайте модель із функцією йогурту, вона дасть змогу готувати домашні кисломолочні продукти.
  5. Зручно, якщо є відкладений старт, таймер і автопідігрів.

За можливості обирайте модель з великою кількістю автоматичних програм, це заощадить час приготування.

Основні режими роботи

Познайомтеся з основними режимами вашої мультиварки. Як правило, це «Варіння», «Смаження», «Тушкування», «Випічка», «Плов», «Каша», «Суп», «Йогурт». Кожен режим оптимізований для приготування певних страв. Експериментуйте та обирайте оптимальний режим для кожного конкретного рецепта. Згодом ви запам'ятаєте, яка попередньо встановлена програма найкраще підходить.

Програмування

Перед початком приготування задайте потрібні параметри програми. У більшості випадків достатньо вибрати режим, встановити час і температуру згідно з рецептом. Для складних страв можна скласти покрокову програму. Наприклад, спочатку 15 хвилин обсмажуємо м'ясо за температури 120 градусів, потім додаємо овочі, заливаємо бульйоном і тушкуємо 1 годину за 100 градусів. Задати відкладений старт теж просто — встановіть потрібний час початку процесу, і мультиварка сама почне роботу. Зручно для сніданків та обідів.

Поради для приготування

Щоб ви отримали максимально смачні та корисні страви, даємо кілька рекомендацій:

  1. не заповнюйте чашу більш ніж на 2/3 об'єму, особливо під час варіння рідких страв, інакше відбудеться перелив через край;
  2. при обсмажуванні м'яса, краще попередньо його обсушити серветкою, тоді воно добре запечеться зовні;
  3. періодично помішуйте страви в режимі «Томління», щоб уникнути підгоряння;
  4. під час випікання додавайте трохи рідини, щоб скоринка хліба не підгоріла.

Дотримуючись цих універсальних рекомендацій і порад, ви швидко освоїте приготування смачних і корисних страв у своїй мультиварці. Удачі на кухні!