У зв’язку з воєнним станом безліч сфер життя зазнали змін. Це зумовлено небезпекою під час обстрілу та можливою загрозою людського життя. Саме укриття стали місцями, де перебувають особи будь-якого віку незалежно від середовища знаходження: робота, навчання, навіть шопінг в ТЦ. Та найбільше батьків нині цікавить доля школярів на перше вересня. Щодо формату навчання, то як повідомляє MyKharkov.info, варто чекати змішані уроки як у навчальному закладі, так і вдома. Більш детальна інформація далі у статті.

Чи всі школи дотримуватимуться змішаної форми?

Нині відомо лише про остаточне рішення щодо навчального року від 11 шкіл та 5 вишів (що складає всього 1,5 % від загальної кількості освітніх закладів). Керівники садочків, шкіл та університетів спиралися на найголовніших критерій під час вибору – безпека життєдіяльності людей. І саме до 7 липня 2023 року директори мали визначитися з формою проведення занять.

Варто зазначити, що змішане навчання – це методологія, що поєднує традиційні заняття в авдиторії та дистанційні уроки. Тобто розпис школярів та студентів буде базуватися на тому, що більшість знань вони отримують в класі, проте будуть предмети, що опановуватимуться вдома. Одним із найголовніших критеріїв для набуття знань в школі очно є наявність укриттів: тільки в такому випадку дозволено відвідувати освітній простір.

Під час вибору форми навчання враховувалися думки не тільки складу директорії навчального закладу, а й батьківського комітету та учнів. За допомогою створених опитувань визначався рівень готовності до очних та дистанційних занять.

Ситуація з іншими містами країни також не є однозначною. Зокрема Київ та його регіони також планують використовувати інструменти для забезпечення змішаного рівня навчання як у закладах середньої освіти, так і вишах.

Чи безпечно відвідувати школи під час воєнного стану?

Перед визначенням форми навчання враховується загальний стан певного регіону. У разі сильних обстрілів та активних бойових дій змішані заняття є неможливими. Зокрема новини Запоріжжя часто повідомляють про нові напади, що несуть пряму загрозу життю особи, тому варто з обережністю ставитися до організації освіти.

Оскільки умовою функціонування навчального простору є наявність укриттів, то це вже вказує на створення безпечного середовища для всіх учасників процесу. Учителям варто лише організовано реагувати на повітряні тривоги та не нехтувати ними.