Ми всі звикли, що пластикові окна в Киеве зазвичай встановлюють білого кольору. Це більш швидко, дешево та універсально. Але сьогодні все частіше можна спостерігати інші кольорові рішення для вікон. І це дійсно прикрашає будівлі і робить їх більш унікальними. В останні роки дизайнери інтер’єрів все частіше застосовують кольорові вікна у своїх проектах, тому ще вікна можуть зробити той самий акцент, який є необхідним у довершеному дизайні.

Далі ми розповімо про останні тенденції в кольоровому оформленні металопластикових вікон, які є найбільш трендовими серед замовників. Але для початку необхідно розібратись в методах фарбування ПВХ конструкцій.

Технології фарбування пластикових вікон

Білий профіль є найпоширенішим, він універсальний та сумісний практично з будь-яким інтер'єром. Сьогодні можна використати кілька технологій фарбування металопластикових вікон.

Ламінація

Зміна кольору віконної рами відбувається за допомогою наклеювання акрилової плівки. Сам процес ламінації складається з декількох етапів. Насамперед поверхня обов'язково покривається довговічною ґрунтовкою, за рахунок чого виробникам вдається досягти максимального зчеплення плівки з профілем. Через 24 години конструкцію направляють у спеціальний відсік, де відбувається нагрівання до позначки +140 °C. Після цього наноситься плівка певного забарвлення. Фіксація здійснюється завдяки універсальному клейовому розчину. Потім вікна направляють в іншу установку, в якій розташовані різні валики, які впливають на поверхню з різною інтенсивністю. Під час цього етапу з-під плівки видаляються всі повітряні бульбашки. На фінальному етапі заготівлю поміщають до спеціального приміщення, де вона витримується два тижні. Тільки після цього, виробники можуть створити якісне вікно. Виконання всіх тонкощів дозволяє уникнути деформацій покриття.

У домашніх умовах ламінувати віконну раму досить складно. Для реалізації цієї ідеї необхідні певні умови та високоякісне обладнання. Порушення виробничої технології може призвести до того, що плівка просто відстане від пластику або покриє його нерівномірно.

Одно- та двостороння ламінація

Оздоблення кольоровою плівкою може бути не тільки одностороннім, а й двостороннім. Залежно від рішення замовника, профіль може бути заламінований двома відтінками. На сьогоднішній день виробники мають кілька способів отримання кольорового покриття:

  1. Фарбування внутрішньої рами. Зовнішня частина та торець залишаються білими. Ламінації піддається виключно внутрішній бік.

  2. Подвійне покриття. Профіль набуває яскравого кольору з обох боків. Підсумкова ціна виробу буде на 25-30% більша, ніж стандартний варіант.

  3. Забарвлення зовнішньої рами. Внутрішня частина залишається біла, а ось зовнішній бік піддається ламінації.

  4. З покриттям у масі. Цей варіант має великий попит, тому що внутрішній шар має вигляд деревини, але без характерної текстури.

Компанія Балко надає своїм клієнтам найкращі пропозиції - низькі ціни та швидкі терміни виготовлення металопластикових вікон - https://balko.com.ua/metalloplastikovye-okna/ 

Фарбування в масі

У масу ПВХ при екструдуванні додається потрібний барвник. Пластикові вікна пофарбовані в масі, абсолютно безпечні для здоров'я людини і, що найголовніше, витримані в одному кольорі.

Якщо хочете замовити вікна під дерево або у кольорі графіт, рекомендується замовляти вже коричневі або темно-сірі вікна з ламінацією, у цьому випадку торці рами будуть схожі на плівку кольору і не видадуть реального походження конструкції.

Актуальні кольори ламінованих пластикових вікон

Кольори ламінації вікон ПВХ є настільки різноманітними, що кожен споживач може підібрати найбільш доречний варіант, який буде відповідати усім вимогам. Ламінація дозволяє імітувати фактуру та колір дерева, завдяки чому навіть зблизька складно буде визначити, з якого саме матеріалу виготовлений профіль.

Серед найбільш популярних сьогодні відтінків "під дерево":

  • Золотий дуб

  • Горіх

  • Темний і світлий дуб

  • Махагон.

Найпоширеніша ламінація імітує зрізи дерев різних порід: горіх, вишня та дуб.

Проте не лише відтінок під дерево сьогодні користується популярністю. В оформленні вікон приватних котеджів все частіше можна побачити металопластикові віконні конструкції в кольорі антрацит. Ламінування в антрациті використовується для скління веранд, панорамних вікон, еркерів та інше.

Переваги ламінації ПВХ вікон

Ламінація плівкою має чимало переваг. Колір вікон може змінити інтер'єр до невпізнання або допомогти досягти ідеального результату — створити привабливу комбінацію або гру відтінків. Основні переваги ламінації віконних систем:

  1. Щільна та стійка плівка. Не боїться перепадів температур та прямих сонячних променів. Виконує не тільки декоративні функції, а й додатково оберігає пластик від подряпин, потертостей, інших ушкоджень.

  2. Довговічність. При дотриманні технології нанесення покриття зберігає всі початкові властивості протягом десятиліть. Стандартний термін експлуатації складає 25 років.

  3. Велика різноманітність відтінків. Найчастіше віддають перевагу стилізації під натуральну деревину. Можна вибирати холодні чи теплі, світлі і темні тони, причому імітується також природний малюнок дерева.

  4. Простота догляду. Такі металопластикові вироби невибагливі. Достатньо періодично очищати поверхню м'якою вологою серветкою або губкою, змащувати ущільнювачі. При цьому плівка не буде пузиритися або злазити. Головне — не користуватися агресивними засобами для чищення.

Є й інші плюси у ламінуванні вікон. Покриття тримається весь термін експлуатації, залишається яскравим і насиченим. Немає необхідності підклеювання або підфарбовування. Декоративний матеріал є екологічно безпечним. З його поверхні не виділяються і не випаровуються шкідливі речовини. Це найоптимальніший варіант для житлових приміщень.