Молочний улун - це різновид чаю улун, що багатьом полюбився своїми м'якими, кремовими смаком і ароматом, які нагадує молоко.

На відміну від інших видів чаю, молочний улун має більш ніжний та м'який смак без гіркоти чи кислинки. Вважається, що він також має нижчий вміст кофеїну, що робить його більш м'яким напоєм.

Як виробляють молочний улун?

Один із найпоширеніших міфів про молочний улун розповідає, що вершковий смак з'являється завдяки обробці натуральним молоком кущів або листя під час ферментації. Але в Китаї та Тайвані, де виробляють сорт, молоко в принципі не є популярним продуктом - його переважно привозять з інших країн. Якби технології дозволяли ароматизувати листя молоком, вартість молочного улуну була б набагато вищою.

Молочний улун - це слабко- або середньоферментований скручений чай. Він відрізняється від інших чаїв лише тим, що його обробляють штучним ароматизатором із молочним або вершковим смаком.

Існує також бірюзовий улун Цзінь Сюань, який має легкі природні молочні нотки у смаку. Він був виведений у 80-х роках ХХ століття на Тайвані. Збір Цзінь Сюань проходить уручну, і для виробництва використовуються лише три-чотири листочки та бруньки. Процес обробки цього чаю стандартний. Цей сорт набув великої популярності у Великобританії, але, оскільки чайні плантації не могли забезпечити потрібну кількість чаю, щоб задовольнити попит, який зростав, в хід пішла штучна ароматизація напою.

Користь молочного улуну

Багато в чому вплив молочного улуна на організм залежить від якості сировини, що використовується. У дешевому чаї, який готують із листя нижніх гілок кущів, міститься багато солей фтору, що може позначатися на здоров'ї. Також справжні поціновувачі китайського чаю з підозрою ставляться до ароматизаторів, але оскільки їх додають на фінальній стадії виробництва напою, кількість їх мала.

Які корисні властивості має молочний улун? Як і інші улуни, він має м'який тонізуючий вплив на весь організм та системи:

  • Нервова система. Молочний улун містить алкалоїди теїну, теоброміну та теофіліну, які стимулюють нервову систему, покращують настрій та допомагають впоратися зі стресом.
  • Серцево-судинна система. Велика кількість вітамінів у складі молочного улуна сприяє зміцненню стінок кровоносних судин, запобігає тромбофлебіту та флеботромбозу.
  • ШКТ. Молочний улун допомагає покращити травлення та виводити токсичні речовини з організму.
  • Профілактика онкозахворювань. Молочний улун містить поліфеноли, які є сильними антиоксидантами і, як вважається, допомагають запобігти розвитку раку. Антиоксиданти також допомагають зміцнити імунну систему.

Молочний улун також сприяє швидкому розщепленню жирів, зміцненню стінок судин та прискоренню вироблення норадреналіну. Звичайно, він не здатний замінити правильне харчування та здорові спосіб життя, але може підтримати вас на цьому шляху.

Як вибрати молочний улун?

При виборі молочного улуна важливіше звертати увагу на зовнішній вигляд продукту, аніж на запах. Улуни мають скручене листя. Листочки якісного молочного улуна повинні бути цілими й приблизно однакового розміру, без гілочок і крихт поламаного листя. Під час заварювання листя чаю мають повністю розвертатися, збільшуючись у розмірі 2,5-3 рази.

Критерії запаху та смаку молочного улуну індивідуальні, і тут краще орієнтуватися на свої відчуття. Головне – звернути увагу на відсутність затхлості, яка може говорити про неправильне зберігання напою. Краще купувати молочний улун не з мас-маркету, а в спеціалізованих магазинах чаю, де стежать за правильним зберіганням, вологістю приміщень з чаєм і стежать за якістю сортів, що закуповуються.

Магазин китайського чаю https://www.teaworld.in.ua/