Нові норми видачі рецептів в Україні

Українське Міністерство охорони здоров'я впровадило зміни в наказ від 19 липня 2005 року № 360, відповідно до яких потрібен електронний рецепт на антибіотики. Ця міра була запроваджена з метою боротьби з самолікуванням та недопустимим використанням антибіотиків. З 1 січня 2023 року в Україні придбати медикаменти, включаючи антибіотики, у вільному доступі неможливо.

Згідно з новим законом, електронний рецепт на антибіотики можна отримати після звернення до лікаря, який виписує рецепт на діючу речовину. Лікар може призначити будь-який лікарський препарат певної діючої речовини, і пацієнт може обрати бажаний бренд.

Електронний рецепт - це прямий аналог паперового рецепта, але його можна оформити самостійно, а також скористатися ним в будь-якій аптечній мережі. Щоб отримати електронний рецепт, потрібно записатися на прийом до лікаря та перевірити актуальність номера телефону, зазначеного в декларації. Після виписування рецепта, лікар надсилає його на пацієнтів номер телефону, який вказаний в декларації, разом з унікальним кодом рецепта та кодом підтвердження.

Аналогом відвідування лікаря мое допомогти сервіс Doc.ua та його послуга з отримання електронного рецепту. Процедура та ж сама за винятком, що ви отримуєте консультацію лікаря по телефону. На базі вашої розмови лікар приймає рішення по виписці вам рецепту чи потрібні додаткові обстеження.
Сервіс буде корисний тим людям які вже мають рецепти, але він закінчився і його треба продовжити, а сімейний лікар не відповідає.

Особливості електронного рецепту в Україні

Термін дії електронного рецепта становить 30 днів, але термін виписування рецепта залежить від тривалості курсу лікування. Рецепт можна виписати не раніше ніж за 7 днів, якщо курс лікування становить більше 21 дня, а за 3 дні, якщо курс лікування менше 21 дня.

Закон про електронний рецепт на антибіотики в Україні створює більш жорсткі умови для отримання цих препаратів, що допоможе зменшити надмірне використання антибіотиків та боротися зі зростаючою проблемою антибіотикорезистентності. Крім того, це дозволить пацієнтам отримувати більш якісне та безпечне лікування, а також допоможе зменшити кількість надлишкових закупівель антибіотиків.

Наступним етапом розвитку електронного рецепту в Україні може стати впровадження системи цифрових рецептів, яка дозволить лікарям та пацієнтам ефективно обмінюватися медичною інформацією та зберігати її в електронному вигляді.