Стабілізатор напруги – запорука безпеки у будь-якому приміщенні. Уже з самої назви зрозуміло, що такі прилади дозволяють вирівнювати показники напруги в електромережі. Це допомагає не лише забезпечити потрібний рівень безпеки у житловому будинку або на комерційному/промисловому об'єкті. Правильно підібрані та встановлені стабілізатори напруги захищають побутову техніку від передчасного виходу з ладу та помітно подовжують термін її експлуатації. Адже будь-які коливання в електромережі можуть спричинити перегорання внутрішніх елементів.

Далі ми детальніше поговоримо, як обрати стабілізатори напруги та де їх сьогодні встановлюють.

Правила вибору стабілізаторів напруги

Прилади, здатні стабілізувати напругу в електромережі, сьогодні представлені в широкому асортименті. Вони відрізняються між собою за технічними характеристиками, додатковими властивостями, ціною, брендами тощо. Детальніше ознайомитися з усім асортиментом можна за посиланням https://fazastore.com.ua/ua/g31055904-stabilizatory-napryazheniya.

На які критерії звертати увагу, щоб вибрати якісний стабілізатор напруги:

  • кількість фаз;
  • тип регулювання: плавний чи ступінчастий;
  • група мережевого споживання: низька або середня.

На побутовому рівні найчастіше вибирають однофазні ступінчасті стабілізатори. Для більшої кількості електроприладів можна обрати трифазні моделі. Вибір приладу для великих об'єктів з надмірним навантаженням електромережі потребує особливого підходу та консультації спеціалістів.

Де встановлюються стабілізатори напруги

Перепади напруги в електромережі становлять небезпеку для усієї побутової техніки: від дрібних предметів до холодильників, бойлерів тощо. Стабілізатори напруги вловлюють будь-які коливання та коригують напругу в електромережі, знижуючи її до потрібних показників.

Саме тому вони актуальні на різних типах об'єктів:

  • в житлових будинках або квартирах;
  • в магазинах, супермаркетах, гіпермаркетах, торгових центрах, торгівельно-розважальних центрах;
  • в музичних студіях та студіях звукозапису;
  • в закладах освіти та медичних закладах;
  • в офісних приміщеннях, особливо якщо в офісах одночасно працює велика кількість техніки.

Якщо там, де ви живете або працюєте, існує ризик неконтрольованих стрибків напруги, потрібно купити спеціальний стабілізатор. Особливо якщо до електромережі під'єднане критично важливе дороге обладнання.