Якщо людині потрібне додаткове фінансування на придбання різного роду товарів, або отримання послуг, а грошей немає, вона звертається за споживчим кредитом. Здебільшого такі кредити видають великі комерційні установи, або мікрофінансові організації (МФО). Вони надають позикові кошти користувачам під купівлю певного товару за цільовим типом, або пропонують програми розстрочки, даючи змогу виплатити заборгованість покупцеві рівними частинами за визначений договором термін.

Це вигідно для економіки, клієнта і банку, бо таким чином збільшується товарообіг, клієнт отримує завчасно потрібний товар. Ну а банк отримає прибуток з позичальника.

 

Про переваги споживчих кредитів

 

Кредитування ефективно вирішує повсякденні потреби споживачам послуг та товарів, в тому числі й коштовних. Якщо у сім'ї невисокий рівень доходу, то споживче кредитування здатне надати економічну допомогу для того, щоб такі сім'ї купували більше дорогих товарів.

Але якщо у сім'ї високі доходи, вони теж потребують таких кредитів, тому що вони будують приватні житлові приміщення або беруть участь у кооперативному житловому будівництві. Населення країни дедалі більше бере участь у створенні житлового фонду під пільгові іпотечні програми по залученню коштів в новобудови, запущені урядом для деяких категорій населення як пілотний проєкт (медики, військовослужбовці, освітяни, з січня 2023-го року програма стане загальнодоступною, але під дещо вищу відсоткову ставку), також активно купують готове житло.

Видають банки вигідні споживчі кредити за різними критеріями, наприклад, за термінами, цільовим призначенням, або за тим, як людина гаситиме заборгованість.

Здебільшого люди беруть гроші на якусь конкретну покупку, наприклад, купують предмети домашнього побуту, техніку і багато інших товарів. Так звані кеш-кредити є менш популярними через більшу відсоткову ставку.

 

Як проводиться оцінка платоспроможності клієнта

 

Щоб видати такий кредит, банк визначає потенційну платоспроможність клієнта. Фінансові установи розробляють унікальні системи та алгоритми для цього визначення, які аналізують фінансовий профіль потенційного позичальника і виявляють ризики неповернення грошей. Щоб проаналізувати клієнта, він має надати свою довідку про доходи, а також написати заяву і надати відомості про можливі раніше взяті кредити.  У випадку недостатнього рівня платоспроможності можна залучити поручителів, неважливо, будуть це фізичні особи або юридичні, і надати в заставу своє ліквідне майно.

 

За матеріалами кредитного порталу ЗаймОбоз - https://zaimoboz.com/ua/credyty-na-cartu/cherez-diju/