Віялові відключення електроенергії та похмура пора року змушують нас використовувати альтернативні джерела освітлення. Популярним звичайно є ліхтар, проте його потрібно заряджати чи замінювати батарейки. Та і сам він коштує немалих грошей. Бюджетніше і романтичніше використовувати свічки. Їх можна купити, а можна зробити самостійно, вклавши у процес виготовлення частинку себе.

Як зробити свічку з підручних матеріалів?

Якщо ви виявилися не підготовленими до відстності світла і вам потрібно швидко змайструвати свічку, то існують досить прості варіанти її виготовлення. Вам знадобиться тільки те, що є вдома:

  • тарілка чи склянка;
  • олія рафінована (без запаху);
  • картопля;
  • сало;
  • сіль;
  • мотузка із натуральної тканини – гніт.

І ні, це не буде рецепт запеченої картоплі. В кінці має вийти свічка тривалого горіння.

При цьому, що з перелічених вище складових має вийти декілька різних варіацій свічок.

Варіант 1

Свічка з картоплі. Відрізаємо кружальце картоплі товщиною в 1 см, в центрі робимо невеликий отвір, через який будемо просовувати гніт. Сам гніт має бути довжиною в 3-5 см: 0,5 см має виглядати на зовні, 1 см піде на ширину картоплини, а інше буде знаходитися в тарілці наповненій 100 мл олії. Олію краще підходити, щоб сіль забрала в себе зайву вологу.

Варіант 2

Свічка з олії та гніту. Принцип схожий на попередній варіант: в ємність наливаємо олію, підсилюємо її. В якості гніту використовуємо змочену олією вату. Ставимо її перпендикулярно під прямим кутом на дно ємності так, щоб вершечок виглядав не менше ніж на 1 см з олії.

Варіант 3

Свічка із сала. Технологія її виготовлення більш класична. В глибокій але вузькій каструлі потрібно розтопити несолоне сало. Коли воно стане однорідної маси, опускаємо туди гніт довжиною не менше глибини каструлі, таким чином, щоб на вершині свічки залишилася вільна частина довжиною в 1 см. Одночасно так можна робити декілька свічок, в залежності від діаметру каструлі. Гніт можна закріпити на паличках для суші чи чомусь аналочвгному, що є у вашому господарстві.

Окопна свічка

Легенда серед саморобних свічок в надзвичайній ситуації. Для її виготовлення знадобиться:

  • бляшанка;
  • гофрований картон;
  • свічка або парафін.

З картону вирізаємо смужку, яка буде слугувати гнітом. Тобто довжина її має бути на декілька сантиметрів більшою висоти бляшанки. Далі нарізаємо картон смужками, що відповідають висоті бляшанки. Щільно вкладаємо його по спіралі в бляшанку і заливаємо гарячим воском в три етапи: залили перший раз, картон просочився воском, все застигло, повторюємо процедуру. Так створюється ефект нашаровування, в бляшанку вміщується більше воску. Така свічка може горіти до 8 годин і забезпечити вас не лише світлом, а й теплом. На ній можна розігріти їжу, підсушити одяг.

Не практичністю єдиною

Зробити свічку не складно. І якщо ви тяжієте до прекрасного, то створити декоративні свічки своїми руками для вас не стане проблемою. Технологія виготовлення свічок однотипна:

Заготовляємо форму для свічки.

  1. Відрізаємо гніт потрібної довжини, фіксуємо його по центру форми.
  2. На водяній бані розтоплюємо віск, заливаємо його у форми із гнітом.
  3. Даємо захолонути.
  4. Свічка готова до використання!

Такий план сталий і може доповнюватися лише деталями із додавання барвника чи ароматизатора, використання бавовняного гніту чи дерев’яного. Індивідуальності свічкам надає їх оздоблення. Більш детально із послідовністю, нюансами та декоруванням саморобних свічок ви можете ознайомитися тут.