У 2022 році сильно подорожчали покрівельні матеріали. У цій статті ми розглянемо три категорії — профнастил, металочерепицю та фальцеву покрівлю Клік Фальц. Чому їх? Справа в тому, що ці матеріали роблять із рулонної сталі. З цією сировиною виникли проблеми, причина яких — повномасштабне збройне вторгнення росії в Україну. Розглянемо, які конкретні фактори вплинули на подорожчання покрівельних матеріалів.

У 2022 році заводи, що виготовляють металочерепицю, профнастил, фальцеву покрівлю Клік Фальц, мали на своїх складах дуже обмежену кількість рулонної сталі. Чому так сталося? Перераховані покрівельні матеріали — сезонні. Тобто вони дуже затребувані влітку-восени, коли йде активне будівництво. Коли сезон минає, потреба у профнастилі відпадає. Восени, зазвичай у листопаді, трейдери контрактуються на нові постачання, Україна платить за придбані бухти металу. Ці бухти доставляються з інших країн-постачальників морем. Найбільшими постачальниками рулонної сталі в Україну є Індія, Південна Корея та Китай.

Що сталося у 2022 році? Заводи-виробники профнастилу чекали на прибуття рулонної сталі в порти, зокрема Одесу та інші. Але росія почала бомбити мирні українські міста. Вся інфраструктура, в тому числі портова, закрилася. Кораблі з бухтами металу попливли до Туреччини, бо там знайшовся перевалочний пункт. Рулонну сталь перевантажили на автомобілі і повезли в Україну суходолом.

Як це вплинуло на вартість профнастилу? Однозначно — вона підвищилася. По-перше, доставка утруднилася. Вироблений роками морський шлях змінився на автомобільний, який виявився дорожчим. По-друге, підвищилася вартість пального. Всі ці фактори призвели до того, що ціна на профнастил виросла більш ніж на 30% порівняно з довоєнними часами.

Виник великий дефіцит товстолистової сталі. З цього матеріалу робили профнастил марок ПК-75 чи Т-92, який використовувався для міжповерхового перекриття. Справа в тому, що така сталь товщиною 1,0 чи 1,2 мм вироблялася українськими металургійними комбінатами, в тому числі ММК ім. Ілліча. Зараз більшість виробництв закрилися, а Маріуполь взагалі зруйнований. Пошук аналогів з Європи виявився нелегким, адже замінники з європейських країн коштують удвічі дорожче.

Металочерепиця подорожчала на 25%

З металочерепицею склалася аналогічна ситуація. Цей покрівельний матеріал, що виготовляється з рулонної сталі, подорожчав з тих самих причин, що й профнастил. Додамо, що, крім порушення логістичної структури та високої вартості пального, на металочерепицю вплинув курс іноземних валют. Через війну долар та євро ростуть, а гривня падає. Через це ціна на металочерепицю піднялася на 25%.

У лютому, березня та квітні 2022 року попит на металочерепицю впав. Тоді 75% українських підприємців зупинили свою діяльність. Населення нічого не купувало: хтось пішов на фронт, хтось тікав від загарбників, а хтось спостерігав за ситуацією. Ринок металочерепиці ожив, коли жителі деокупованих областей стали повертатися додому і ремонтувати покрівлі. Це сталося у травні. https://zavod-module.com.ua/

Фальцева покрівля Клік Фальц виросла в ціні на 27%

Подорожчання не оминуло фальцеву покрівлю Клік Фальц. Вона виготовляється з рулонної сталі. Тому на її подорожчання вплинули ті ж причини: порушення логістичної структури, висока ціна на пальне, нестабільні долар і євро. В результаті ціна на фальцеву покрівлю Клік Фальц виросла на 27%. Фальцевая Кровля.

Що можна прогнозувати, аналізуючи ситуацію на будівельному ринку України? Покрівельні матеріали будуть рости в ціні, якщо долар і євро підвищуватимуться. Коли курс валют стабілізується, вартість профнастилу, металочерепиці та фальцевої покрівлі усталиться. А цьому посприяє перемога України над росією. Тому вірмо в ЗСУ та працюймо далі!