Правильна організація системи водопостачання забезпечує комфортне проживання у квартирі. Але не завжди при монтажі водопроводу дотримуються основних правил його встановлення. Це призводить до несприятливих наслідків.

Число та крутість вигинів відвідних елементів

Стояк водопостачання організовується таким чином, що від нього відходять труби, що подають воду безпосередньо в кран. Велика кількість сполук на них та надто круті вигини порушать ефективність подачі води.

До того ж подібний монтаж призводить до аварійної ситуації. Неправильне встановлення з'єднань призводить до утворення пробок. Допускається мінімальний кут між складовими деталями 130°.

Дотримання правильного розведення дозволяє продовжити термін служби системи та обмежить виникнення проблем під час експлуатації.

Невідповідний діаметр труб

Рекомендується підбирати такий діаметр труб, який був у попередньої установки. Розведення, зроблене на етапі будівництва будинку, мало необхідні параметри для продуктивного водопостачання. Тому й нові трубопроводи мають бути відповідного перерізу.

Для з'єднання елементів використовують муфти відповідного діаметра.

Вибір будматеріалу

Раніше використовувалися металеві сплави. Часто застосовувалася сталь. Однак цей матеріал схильний до корозії та недовговічний. Металоконструкції замінюють на більш міцні та надійні компоненти.

Для організації сучасного водопостачання використовують металопластикові чи поліпропіленові труби. Такі матеріали стійкі до деформацій та мають термін експлуатації понад 50 років. При необхідності часткової заміни стояка, пластикові сегменти з'єднують зі сталевими за допомогою спеціальних перехідних манжет.

Ненадійне з'єднання

При повній чи частковій заміні проводять ретельний монтаж з'єднань елементів конструкції. Деталі з'єднують між собою муфтами з різьбовим стикуванням. Для посилення захисту місця з'єднань промазують сантехнічною пастою або обмотують спеціальною стрічкою.

При з'єднанні металевих труб використовують метод спайки. Пластикові деталі також з'єднують гарячим способом. Для цього використовують зварювальний апарат для поліпропіленових труб при температурі 250°.

Кількість стиків

Ретельна обробка з'єднань дозволить уникнути проривів та течі. Але не варто зловживати кількістю складників. Необхідно використовувати максимально цілісні шматки водопровідної труби. Наявність безлічі стиків знижує міцність конструкції.

Перед заміною стояка детально продумують усю систему водопостачання. Кожен елемент конструкції є важливим для забезпечення надійності обладнання.

В установці та організації водопроводу немає нічого складного. Головне - слідувати рекомендаціям професіоналів і не допускати поширених помилок, а фахівці компанії "Ремонт оселі" допоможуть вам як консультацією, так і з правильним монтажем водопостачання.