Звукозапис — це процес, під час якого звичайні треки перетворюються на витончені музичні шедеври. Однак для цього він вимагає приміщення із гарною акустикою та якісне обладнання. До останнього належать студійні навушники.

Вони є чи не найважливішим інструментом звукорежисера. Від них залежить кількість подробиць, яку буде чутно під час звукозапису. Це дасть змогу виправити недоліки, що можуть з’явитися на всіх його етапах та отримати кращий результат.

Щоб не помилитися із вибором, ми підготували 6 студійних навушників, які чудово звучать у 2022 році. А на що звернути уваги під час їх вибору детально описано у іншій статті.

Sennheiser HD-206

630cfa15a0d0b.jpg

Якісний звук не обов’язково має бути дорогим. Це підтверджують Sennheiser HD-206. Вони є найкращим вибором серед бюджетних студійних навушників та пропонують гарне співвідношення ціни та якості.

Sennheiser HD-206 мають гіпоалергенні амбушури, легкий та водночас міцний корпус. Усе це дає змогу працювати декілька годин, не відчуваючи дискомфорту. Вони чудово звучать на всіх частотах, зокрема на низьких та мають гарне шумоподавлення. Останнє дає змогу використовувати їх не тільки в студії, а й на вулиці, громадському транспорті чи будь-якому іншому місці.

Наостанок Sennheiser HD-206 можна назвати одним із кращих варіантів для підключення до гітарних підсилювачів.

Sony MDR-7506

Sony MDR-7506 — це просте та універсальне рішення для запису звуку. Серія MDR понад десятиліття успішно продається й завжди пропонує високий рівень комфорту та практичність за розумну ціну. І MDR-7506 продовжує цю традицію.

Власники цих навушників не знають про дискомфорт під час довгого прослуховування музики. MDR-7506 у своєму середньому сегменті мають ті ж самі переваги, що й більшість студійних навушників, що коштують удвічі більше. Вони мають пробивний та чистий звук із невеликим акцентом на середніх та верхніх частотах.

Focal Listen Professional

Focal Listen Professional — це ще одні студійні навушники, котрі чудово показують себе як під час звукозапису, так і в повсякденному використанні. Вони щільно, але не туго прилягають до голови, завдяки чому навіть декілька годин активного прослуховування музики не спричиняють дискомфорту. Серед звукорежисерів більший попит мають студійні навушники відкритого типу, але Focal Listen Professional, які мають закритий корпус, не поступаються в зручності навіть їм.

Навушники займають перші позиції серед універсальних рішень. Не в останню чергу завдяки збалансованому звуку. Він має нейтральний характер із розширенням у НЧ діапазоні, насиченою серединою та виразними ВЧ. Пристрій випускає компанія, яка заробила собі ім’я на створенні динаміків та різних аудіосистем. Тож вона знає, що хочуть отримати музиканти.

Beyerdynamic DT 700 PRO X

Beyerdynamic DT 700 PRO X часто порівнюють із молодшою версією DT 700 PRO. Однак старша версія в усьому випереджає свого попередника. В DT 700 PRO X компанія оновила дизайн пристрою та амбушури, які стали більш м’якими. Через це дуже важко знайти навушники в будь-якому сегменті, котрі були б більш зручними.

Також у DT 700 PRO X змінився і звук. Випромінювач STELLAR.45 отримав новий дизайн, що зробило відгук ще швидшим, а динаміку бездоганною. В DT 700 PRO X використовуються фірмові технології компанії, які дарують чистий звук на максимальній гучності та плавні переходи на всьому частотному діапазоні.

Навушники мають опір 48 Ом, завдяки чому їх можна використовувати як у студії, так і в інших гучних місцях. У комплекті з DT 700 PRO X також йдуть 2 кабелі (1.8 та 3 метри) та м’який фірмовий чохол.

Інші варіанти, які варті уваги

Також варто звернути увагу на навушники від Audio-Technica, а саме моделі ATH-M50x та ATH-E70. Перші важать усього 285 г, через що їх дуже зручно носити довгий проміжок часу. Навушники мають потужну середину, яка плавно переходить у НЧ. До переваг ATH-M50x також можна додати можливість від’єднати кабель та гнучкість у часто рухомих місцях.

Audio-Technica ATH-E70 — це вакуумні навушники, але вони стануть незамінними для звукорежисера під час мікшування, бітмейкінгу та будь-якої іншої роботи зі звуком. Програючи повнорозмірним моделям у НЧ діапазоні, вони дарують ідеально збалансоване, насичене та плавне звучання в середніх та високих частотах.

Знати особливості студійних навушників — добре, але їх треба обирати, відштовхуючись від звучання наживо. В одній і тій самій моделі кожен чує звук по різному. Через це немає студійних навушників, котрі були б ідеальними для абсолютно кожного звукорежисера.

Найкращим аксесуаром буде той, який дасть змогу вільно експериментувати з еквалайзером для гнучкого налаштування звучання треків.