При користуванні ручними електроінструментами значно підвищується ризик травм і нещасних випадків. Робота з такими приладами потребує особливої уваги та обережності. Є декілька важливих інструкцій, яких варто дотримуватись. Це вбереже від ураження електричним струмом, займання полум’я та травмування.

Як забезпечити безпеку на робочому місці

Там, де ви працюєте, повинно бути чисто. Важливо організувати робоче місце так, щоб не було зайвих речей, сміття під ногами. Подбайте про добре освітлення. Воно необхідне, щоб гарно бачити. Забороняється користуватися електроінструментом, якщо поряд є легкозаймисті речовини, а також у запиленому приміщенні. Від іскор рідина та пил можуть загорітися, що призведе до пожежі. Навіть якщо вогненебезпечна речовина закрита, є ризик займання її парів.

Не беріться до роботи, якщо вживали алкоголь, ліки, які впливають на швидкість реакції, або погано почуваєтесь. Використовуючи болгарки та електропили у Івано-Франківську, багато хто нехтує окулярами і навушниками. Втім вони захищають від ушкодження очей та слуху. Забороняється одягати занадто просторий одяг, прикраси. Волосся має бути зібраним. Тримайте рукавиці подалі від обертових вузлів.

Правила електричної безпеки

Перед початком роботи перевірте цілісність дроту. Розправте його, щоб не було вузлів та перекручування. Не допускайте контакту з технічним мастилом, маслом, а також нагрітими до високих температур поверхнями. Вилка повинна відповідати розетці. Не можна використовувати мережеві фільтри, якщо працюєте інструментом із заземленням. Підійдуть лише оригінальні елементи, бо тільки вони захищають від ураження струмом.

Важливі правила техніки безпеки:

  • не торкайтеся заземлених поверхонь (труб, побутової техніки);
  • захищайте електроприлад від вологи, не працюйте під дощем;
  • не переносьте прилад, тримаючи за кабель, не тягніть за нього;
  • працюючи на вулиці, використовуйте спеціальний подовжувач;
  • переносячи прилад, заберіть палець з вимикача, щоб випадково не включити його.

Якщо доводиться експлуатувати електричний інструмент при високій вологості, придбайте автоматичний вимикач для захисту від витоку струму.

Обережна експлуатація електроприладів

Інструмент не можна перевантажувати або використовувати не за призначенням. Якщо потужності конкретного приладу не вистачає для виконання робіт, візьміть інший. Якщо вимикач не відразу спрацьовує, ускладнені виключення або включення, інструмент підлягає ремонту. Періодично перевіряйте, чи функціонують частини належним чином, чи немає пошкоджень. Якщо щось зламалось, можливо, доведеться придбати новий інструмент на сайті allo.ua. Дотримуючись цих правил, ви захистите себе від небезпеки під час роботи.