Справжні знавці кави, для яких ранкова чашка цього напою вважається традиційним ритуалом, знають, що приготовані напої значно смачніше і корисніше розчинної кави. Таким людям рекомендується купити собі кавоварку або кавомашину, які дозволять приготувати воістину благородний напій.

Ці два пристрої істотно відрізняються один від одного, про що багато хто знає мало.

Відмінність кавомашини від кавоварки

Існує поширена думка, що відмінність між цими двома пристроями полягає тільки в ціні. Головна відмінність агрегату для приготування кави полягає в її ширшому функціонал. Розглядаючи переваги кавоварок, можна виділити такі особливості.

  • Машина оснащена автоматизованою системою заварювання напою, при цьому втручання людей у ​​процес мінімальне.

Кава вариться по великій кількості рецептів: капучино, американо, еспресо, лате і інші популярні кавові напої.

  • Допускається проводити коректування більшості опцій, в залежності від особистих уподобань і побажань господаря машини (регулюється вміст цукру, помел кави, обсяг рідини і т. П.).
  • Також відміну кавомашини від більш простого аналога полягає в технології приготування напою. У машині приготування здійснюється завдяки проходженню розігрітого водяної пари через подрібнені зерна кави. Такий метод приготування гарантує отримання ароматного та насиченого кави, незалежно від рецепту.
  • Після завершення процесу приготування кави, кавоварка автоматично перемикається на режим підтримки температури приготованого напою.

В число базових функцій, які притаманні всім маркам і моделям кавоварок входять наступні: дозування обсягу окропу, попереднє підігрівання чашки, перемелювання кавових зерен з можливістю регулювання крупності помелу, збивання молока і ряд інших функцій.

Незважаючи на те, що кавомашини мають ряд переваг і достоїнств, кавоварки також мають ряд плюсів.

  • Більш доступна вартість пристроїв. Якщо ваш бюджет не дозволяє придбати багатофункціональну кавоварку, то кавоварка стане гарною заміною.
  • Менші габаритні розміри. Завдяки своїй компактності, кавоварки займають значно менше місця.
  • Простота експлуатації. Немає необхідності розбиратися з великою кількістю функцій, що притаманне кавомашині.
  • Ремонт кавоварок дешевше, так як вони мають нескладний пристрій.

Що вибрати, кавоварку або кавомашину

Краще мати кавоварку з великою кількістю функціональних можливостей. Також це залежить від місця використання приладів.

Для ресторанів, кафе, барів та інших громадських місць, краще купити кавоварку, яка здатна працювати в автоматизованому режимі.

Для використання в домашніх умовах досить придбати кавоварку, якщо ви не маєте потребу в різноманітних функціях і у вас є більше часу на приготування кави.