Красива усмішка – межа бажань багатьох. Але не кожен може похвалитися відсутністю зубних аномалій чи правильним прикусом. Залежати це від генетичної спадковості або від того, як доглядати за молочними зубами в дитячому віці, або отриманих травм щелепи.

Які вони бувають?

Використання брекетів — це найбільш ефективний спосіб отримати гарну посмішку, скоригувати ріст зубів та розв'язати деякі стоматологічні проблеми. Це потребує деяких зусиль та певного часу, але отриманий результат того вартий – адже він збережеться на все життя.

 Перші брекети можна ставити ще в дитинстві, тоді у майбутньому можна уникнути таких проблем як неправильний прикус чи нерівні зуби. У дорослому віці це виправляти значно складніше, хоча майже невиправних ситуацій не існує.

Поставити металеві брекети Київ в першу чергу потрібно тим пацієнтам, в яких:

  • помічено погіршення процесу жування;
  • є патології скронево-нижньощелепних суглобів;
  • швидке стирання зубної емалі чи передчасна втрата зубів;
  • порушення чіткої вимови звуків;
  • у випадках, коли є деякі труднощі з протезуванням;

Згідно зі статистикою близько 80% людей потребують допомоги ортодонта. Взагалі, користуватися брекетами можна с 12-14 років, після того, як виросли усі постійні зуби.

Які брекети обрати

В сучасній стоматології сьогодні використовують різні брекети. Їх підбирають в залежності від того, скільки доведеться їх носити, яку проблему слід виправити.

Вони бувають:

  • за методом кріплення: вестибулярними або зовнішніми, лінгвальними або внутрішніми;
  • за матеріалом: металевими, керамічними, сапфіровими, пластиковими;
  • за методом закріплення дуги до скоби: лігатурними та без лігатурними.

Вестибулярні брекети закріплюють спереду зубів. А ось лінгвальні – на внутрішню сторону. Таким чином брекети невидимі для оточення, але можуть приносити дискомфорт власнику. Що стосується методу закріплення дуги до скоби, то більш естетично виглядають без лігатурні системи. До того ж за ними більш зручно доглядати та лікувати зуби в разі потреби. Єдиний недолік без лігатурних брекет-систем суттєво вища вартість, ніж лігатурних.

Металеві брекети перевірені часом та великою кількістю пацієнтів. Вони вважаються класикою в стоматології. Їх основні переваги – надійність та недорога вартість. Керамічні брекети більш непомітні через колір, який наближений до кольору зубів. Брекети з пластику найбільш тендітні та недовговічні. До того ж можуть змінювати колір після вживання їжі. Мають короткий термін служби та достатньо крихкі брекет-системи з сапфіру. Хоча вони взагалі не помітні на зубах.

Обирати, які брекети можна встановлювати, слід лише після ретельного обстеження та консультації зі стоматологом, враховуючи складність лікування та очікуваний результат.