Питання на мільйон: як організувати дозвілля дитини, поки обоє батьків працюють на роботі, щоб забезпечити сім'ї безбідне існування? Питання це актуальне і для мам в декреті, які не бажають розлучатися з малюком протягом перших трьох років життя. У цій статті ми постараємося допомогти і розповімо, як правильно організувати дозвілля малюка, щоб йому було не нудно. І, найголовніше, щоб дозвілля було корисним для розвитку розумових або фізичних здібностей.

Коли ви вдома, але потрібно працювати

Декретна відпустка - не така відпустка, до яких всі ми звикли. Про відпочинок тут не може бути й мови, адже, крім нагляду за дитиною, молодій мамі доводиться прибирати в квартирі, готувати їжу, прати речі і таке інше. Малюк при цьому буде робити все можливе, аби мама «не нудьгувала». В таких умовах іноді хочеться викроїти годинку-другу на власні забаганки, щоб відволіктися від рутини і зібратися з думками. Ось вам кілька ефективних способів, як захопити дитину:

  1. Малювання. Банально, просто, але вкрай ефективно - купіть альбом, олівці і набір фломастерів. Можна і фарби, але, якщо малюк поки ще тягне в рот все, що погано лежить, шукайте «їстівні» акварелі - вони нетоксичні і, в разі чого, не викличуть проблем. Якщо у малюка гарна фантазія, малювання може захопити його дуже сильно і надовго.

  2. Конструктор LEGO. Вже не одне покоління дітей виросло на датських конструкторах, за допомогою яких можна моделювати все, що завгодно, адже розмір окремих будівельних блоків украй невеликий. Лего розвиває фантазію, вчить дитину концентрації і посидючості, покращує навички планування. А ще це неймовірно весело, особливо якщо конструювати щось разом з однолітками. Перевага LEGO ще і в тому, що конструктори цього бренду підходять для дітей різного віку: навіть однорічній дитині можна підшукати цікавий і безпечний набір.

  3. Тазик з водою і купою різноманітних предметів. Закони фізики в очах дитини виглядають, як якась магія. Скористайтеся цим: наберіть в невеликий тазик теплої води і дайте купу різноманітних предметів, іграшок. Нехай бавиться. Ідеально, якщо пристосувати для цієї мети ванну, так як тазик з водою посеред дитячої кімнати раптово може виявитись перекинутим.

  4. Будівництво піраміди. Її можна зводити з гральних карт, але це складно і не підходить для маленьких, так як вимагає розвиненої координації. А ось кілька десятків пластикових стаканчиків підійдуть ідеально. Коштують копійки, але при цьому можуть послужити в якості будівельних блоків для зведення фортець, башт або навіть замків.

  5. Зробіть кілька десятків записок зі шматочками цікавої історії і сховайте їх у різних місцях по квартирі, пронумерувавши кожну. Завдання дитини - знайти їх всі, щоб дізнатися історію цілком. Коли знайде, ви повинні будете прочитати всю історію цілком.

Але пам'ятайте: всі заняття повинні бути з упором на розвиток: фізичний або розумовий. Ви, звичайно, можете просто дати дитині планшет або телефон, щоб вона дивилася YouTube або, не приведи Господи, TikTok, але це погана ідея. Більшість тамтешнього контенту створено щоб розважати, а про розвиток і освіту не йде й мови. Діти, які безконтрольно просиджують час в Інтернеті, згодом відстають від однолітків у плані навчання і інтелектуальних здібностей - пам'ятайте про це, коли будете планувати дозвілля своєму малюкові. Успіхів!