Методи успішного лікування наркоманії у реабілітаційному центрі «Реванш +»

Проблема наркотичної залежності набуває все більшого поширення. Більшість штучних допінгів викликають швидке звикання, руйнують фізичне та психічне здоров'я пацієнта, що часто призводить до смертельного результату. Фахівці центру «Реванш +» допоможуть перемогти наркотичну залежність, уникнувши небезпечних наслідків і рецидивів захворювання.

Методи успішного лікування наркоманії

Коли звертатися до фахівців?

На наркотичну залежність вказують:

  • зміни поведінки людини (замкнутість, відстороненість);

  • фізіологічні симптоми (схуднення, розширені зіниці, блідість шкірних покривів, можливі сліди від ін'єкцій);

  • зміна оточення і способу життя;

  • психоемоційна нестабільність, безпричинна агресія, тривожність, дратівливість;

  • проблеми зі сном і апетитом.

При відсутності можливості отримати чергову дозу виникає наркотична ломка, що супроводжується сильними болями, судомами, гарячковим станом. У таких випадках пацієнту потрібна екстрена професійна допомога у вигляді виклику нарколога додому.

Для повного одужання потрібно повноцінний курс реабілітації у стаціонарних умовах, що включає в себе медикаментозну терапію і психологічну реабілітацію.

Медикаментозне лікування наркоманії

Медикаментозне лікування наркоманії починається з детоксикації, що дозволяє очистити організм від токсичних речовин, залишків наркотику, нормалізувати роботу внутрішніх органів і систем. Для цих цілей застосовуються крапельниці, спеціальні препарати, сорбенти. Також призначаються імуномодулятори, транквілізатори, знеболюючі та снодійні препарати.

Хороший ефект для подолання хімічної залежності дають блокатори - хімічні речовини, що викликають при вступі в реакцію з наркотиками ознаки важкого отруєння. Такі препарати можуть прийматися перорально (у вигляді таблеток), але найчастіше їх вшивають під шкіру.

Психологічна допомога

Психотерапія вважається основним етапом у лікуванні наркозалежності. Психологи під час індивідуальної роботи з пацієнтом виявляють чинники, що спровокували наркоманію, і знаходять ефективні способи їх усунення.

Заняття у групах взаємодопомоги за програмою «12 кроків» допомагають вийти зі стадії заперечення, сформувати правильні, здорові мотивації, обмінятися досвідом, отримати необхідну підтримку і знайти нових друзів-однодумців.

Сеанси сімейного системного психоаналізу спрямовані на відновлення довірчих і гармонійних взаємин між близькими людьми. Дуже часто причини розвитку наркотичної залежності приховуються саме в сімейних проблемах, складнощах стосунки з родичами.

Застосовуються також інші методи:

  • нейрофідбек тренінги з використанням інноваційної системи зворотного біологічного зв'язку;

  • арт-, гіпно-, гештальт, праце- і когнітивно-поведінкова терапія;

  • індивідуальна психокорекція.

Центр «Реванш +» характеризується такими перевагами, як анонімність, комплексний підхід, допомога лікарів-професіоналів і створення максимально комфортних умов для лікування.

Отримати додаткову інформацію можна в телефонному режимі або перейти на сайт клініки https://lechenie-narkomanii.kharkov.ua/lechenie-alkogolizma.