Основні особливості вибору профнастилу для покрівлі

Щоб покрівля відрізнялася високою якістю та не вимагала постійного догляду й ремонту, необхідно правильно підібрати покрівельний матеріал. Він повинен відрізнятися високою надійністю, тривалим терміном експлуатації та привабливим дизайном. Одним із матеріалів, які відповідають усім зазначеним вище вимогам, є профнастил, який також відомий як металопрофіль.

Через широке розмаїття моделей профнастилу підібрати потрібний варіант вкрай непросто. Тому сьогодні ми розглянемо основні нюанси, які слід враховувати при підборі покрівельного металопрофілю.

Як вибрати профнастил для покрівлі?

Різновиди профнастилу

Перед тим, як приступити до купівлі даного виду будівельного матеріалу, слід ознайомитися з усіма його різновидами, що мають різне маркування:

  • «Н» - несучі листи, що володіють найвищою міцністю та стійкістю до механічних пошкоджень. Використовуються переважно для зведення ангарів або інших конструкцій з високим рівнем навантаження, однак, незважаючи на це, можуть використовуватися й для покрівлі.

  • «С» - стіновий, найбільш дешевий вид профнастилу з найменшою товщиною. Може використовуватися для оформлення фасаду або зведення паркану.

  • «НС» - універсальний вид металопрофілю, який можна використовувати абсолютно для будь-яких видів робіт, у тому числі й для покрівельних.

Що слід враховувати при підборі покрівельного матеріалу

Від вибору профнастилу залежить термін експлуатації даху. Тому при його підборі важливо звертати увагу на характеристики, що впливають на якість виробу та його експлуатаційні властивості, а саме:

  • Товщина сталі. Можна вибрати листи з найвищим показником товщини, проте подібний вибір може привести до істотного збільшення маси покрівлі, що негативно відіб'ється на конструкції будівлі. Для покрівлі фахівці рекомендують вибирати листи товщиною 0,5 мм, що володіють високою міцністю і порівняно невеликою вагою.

  • Висота профілю. Цей параметр впливає на міцність покрівельного матеріалу. Оптимальною висотою вважається 20 мм. Але цей параметр залежить від кута нахилу покрівлі, чим він менший, тим вище повинна бути висота профілю.

  • Форма. Опади не повинні накопичуватися на даху. Тому металопрофіль повинен мати широкий низ хвилі.

  • Габарити. Тут важливо враховувати зручність монтажу листів і доставки. Безумовно, великі листи дозволяють покрити більшу площу, проте їх доставка та підйом на дах є дуже складним процесом.

Різновиди покриття

Стійкість листів до погодних умов і термін їх експлуатації багато в чому залежить не тільки від щільності металу, але й від якості покриття.

Серед представленої сьогодні продукції фахівці виділяють кілька типів захисного покриття:

  • оцинковка - найбільш доступне покриття з порівняно невеликим терміном експлуатації, не рекомендується для покрівлі через непривабливого зовнішнього вигляду;

  • поліестер - найпопулярніший варіант покриття, що має низьку ціну, привабливий вигляд, стійкість до УФ випромінювання, але здатне втратити всі ці властивості при будь-якому механічному пошкодженні в процесі монтажу;

  • пурал - покриття з терміном експлуатації більше 50-ти років, що відрізняється від поліестеру стійкістю до механічних пошкоджень та більш високою вартістю;

  • пластизол - найнадійніше покриття, здатне витримувати навіть хімічний вплив, яке відрізняється найвищою ціною.

Рекомендуємо перейти на сайт https://psm-profile.com.ua та ознайомитися з даним видом матеріалу для покрівлі.