Похожее изображение

Чим відрізняється звичайний звичний нам закордонний паспорт від біометричного? Як оформити ID - карту? Як оформити паспорт дитині? Про це і не тільки запитують багато громадян України а, під час прямої лінії представників Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області: Олександра Качалкіна, начальника відділу з оформлення документів No2, Христину Бусенко, начальника відділу по роботі Єдиного державного демографічного реєстру, Юлию Траченко, головного спеціаліста відділу по зв'язках з громадськістю.

 

 - Біометричний закордонний паспорт – це документ, який засвідчує особу людини за кордоном. Він виготовлений у вигляді книжечки і на її сторінки вносяться дані про перетин людиною кордону, — роз'яснювали фахівці. —В цю книжечку вмонтований чіп, де міститься інформація про власника, його фото, відсканована підпис і відбитки пальців.

Бажаєте получити паспорт України? На сайті gov.ua ви дізнаєтесь як і де це можна зробити.

У чому перевага нових біометричних паспортів перед старими? Біометричні дані і відбитки пальців підвищують рівень захисту і таким документом, крім їх власника, ніхто не зможе скористатися. Має значення і зручність при користуванні – пластикова карта замість паперової книжечки. До речі, на прямій лінії було питання і про те, що робити, якщо паспорт старого зразка зіпсований? Громадянину порадили звернутися до територіального підрозділу ДМС України за місцем проживання з відповідною заявою, трьома фото і документом про сплату держмита.

Як вчинити, якщо один з батьків іноземний громадянин?

- Якщо у свідоцтві про народження зазначено, що один з батьків іноземець, то при подачі документів, потрібна довідка про те, що дитина громадянин України. Ніякі інші документи не потрібні, — підкреслюють фахівці. —Якщо у вас вимагають додатково свідоцтво про шлюб, довідку про прописку дитини, телефонуйте в Головне управління Державної міграційної служби у Дніпропетровській області і вам допоможуть.

З 8 листопада 2018 року почав діяти онлайн-сервіс для подачі заявки на оформлення id-карти і біометричного закордонного паспорта. Головне його завдання - скоротити час оформлення біометричних документів. В електронну заявку вносяться особисті дані, необхідні для подачі на паспорт. У ДМС потрібно прийти лише для зняття біометрії.