Пам'ятники свиням та поросятам в Україні

Свиня, як домашня, так і дика, для українців споконвіку була не лише джерелом м'яса, сала, шкіри, а й символом достатку і пробудження творчої сили природи.

Культ свині був поширений на різних територіях ще з V тисячоліття до н.е. Серед трипільських археологічних знахідок є глиняні скульптурки поросят із втиснутим в них зерном, а в багатьох скіфських курганах були знайдені фігурки свиней, виготовлені із золота.

Полтавщина є беззаперечним лідером за кількістю пам'ятників свині. На території області їх шість, повідомляє Depo.Полтава.

1.Перший з них встановили на початку сімдесятих біля фасаду головного корпусу Полтавського науково-дослідного інституту свинарства імені О.В. Квасницького.

2. Схожа скульптура, але вже дикої свині з поросятами, встановлена на території Полтавської державної аграрної академії.

3. А в 2003 році у дикої свині з'явилися сусіди - свиня у натуральну величину і два маленьких пастушка в національному одязі. На постаменті напис "Одвічній годувальниці українського народу".

4. У 2009 році в День гумору на вулицях Комсомольська з'явилася гумористична скульптура "Свиня в багнюці", що викликало захват у жителів міста. Вона створена за ескізом Івана Куимова, учня другого класу дитячої художньої школи.

5. Ще дві свині "оселилися" в Миргороді. Одна з них - пам'ятник сплячої свині. Виникає відчуття ніби тварина з бетону і міді ось-ось прокинеться.

6. Пізніше з'явився ще один пам'ятник свині, яка розляглася під парканом, підставивши правий бік до сонця. Жителі Миргорода  дали скульптурі назву "Свиня в раю".

7. Перший в Україні пам'ятник «Свині – від щирих українців» було встановлено 1 квітня 2000 року в день сміху в місті Ромни Сумської області під час проведення Першого всеукраїнського гумористичного фестивалю «Любителів сала». Він встановлений на гроші, зібрані за рахунок пожертвувань місцевого населення і стоїть в одному з найстаріших парків України - Роменському парку, заснованому більше 130 років тому. На невисокому класичному постаменті сидить весела вгодована свиня.

8. У Луцьку в жовтні 2006 р на щорічному фестивалі любителів сала "З любов'ю до сала" був відкритий пам'ятник Свині і Салу. Його вирізали з дуба. 850-кілограмова Свинка обіймає шматок сала. Пам'ятник обіцяли відлити в бронзі.

9. Директор дитячого оздоровчого містечка «Лукоморье» у місті Севастопіль Микола Помогалов в серпні 2007 року на поросячій олімпіаді увіковічив севастопольського порося Фунтика. Пам’ятник зробили поросяті, яке жило в дитячому містечку і мало необмежену свободу пересування по території. Фунтик був улюбленцем дітвори і своєрідним символом доброти і довіри.