Велосипедисти доторкнулися до скам’янілих дерев, яким понад 250 мільйонів років

Екскурсію провів Заслужений учитель України, географ Микола Швець. Він приніс із собою малюнки, на яких зображені рослини і тварини, що жили на нашій землі мільйони років тому.

-Ми стоїмо з вами на дні теплого Сарматського моря. Тут свого часу бігали динозаври і росли араукарії – високі вічнозелені дерева. Вони впали у воду і за мільйони років без доступу кисню перетворилися на каміння, тож маємо тут скам’янілі дерева, - розповів присутнім Микола Швець.

За його словами за останні десять років ці дерева розікрали – велику брилу, яка важить кілька тон, вивезли невідомі. Також розтягли маленькі шматочки. Хоча ця екологічна тропа, а дереві мають статус геологічної пам’ятки державного значення.

Велосипедисти з Дружківки, Краматорська, Словянська ставили краєзнавцю багато питань про ці дерева, клімат у давнину, тварин, корисні копалини, які нині видобувають на Донеччині.

Цей захід організували велосипедисти Дружківки. У такий спосіб показати, що цікаво і корисно можна провести вихідний, навіть не витрачаючи на це гроші. А ще пізнати свій край, адже з цього починається любов до своєї землі.

Наступних вихідних у Краматорську зберуться велосипедисти Донеччини і Луганщини, які брали участь у велозаходах за проектом Велосхідвпродовж літа, щоб обговорити залучення людей до велосипедного спорту, розбудову інфраструктури в регіоні і обрати, хто представлятиме схід України на велозїзді в Івано-Франківську і Польщі.