Костянтинівка: Хто повинен вивозити будівельне сміття

У попередній статті ми писали про сміттєву проблему у Костянтинівці. Сьогодні постараємося розібратися: Хто має вивозити будівельне сміття?

1. Важливо розуміти, що послуги з вивезення відходів надаються не для конкретного сміттєвого контейнера, а за всією контейнерною схемою.

2. При наданні послуг повинні використовуватися тільки технічно справні контейнери, які відповідають кількісті і місткості для конкретного майданчика.

3. Вивезення великогабаритних і ремонтних відходів не є предметом договору на вивіз сміття.

4. Категорично забороняється зберігати в контейнерах і на контейнерних майданчиках:

- великогабаритних відходів (меблі, автошини та т.д.);

- небезпечні відходи (наприклад, акумулятори та батарейки)

- листя, гілки тощо.;

- медичні відходи

5. Навіть якщо контейнер заповнений тільки відсотків на 10%, сміттєва машина повинна спустошити його повністю в становлений графіком термін.

6. Кількість контейнерів встановлюється з розрахунком на їх максимальну швидкість наповнення.

7. Споживач має право вимагати від виконавця недоліків при наданні послуг протягом п'яти робочих днів.

8. Споживач зобов'язується разом з виконавцями визначати місця розміщення контейнерних майданчиків.

9. Споживач зобов'язується обладнати контейнерні майданчики відповідно чинного законодавства України, забезпечувати їх освітлення в темний час доби, утримувати контейнери і майданчики в справному стані відповідно до санітарних норм.

10. У разі необхідності надання послуг з розширеного обсягу, споживач зобов'язується подавати відповідну письмову заявку виконавцю.

11. Забезпечити встановлення необхідної кількості контейнерів для завантаження ТПВ з урахуванням неприпустимість їх переповнення.

Якщо у вас все-таки є договір з ЖКС, але в будівельного сміття там не вказано, вам доведеться платити, щоб позбутися відходів.

Комунальники надають такі послуги, і найкраще звертатися саме до них. У тарифах за квартиру передбачений пункт з вивезення твердих побутових відходів. Але до будівельного сміття це не відноситься.

При самостійному вивезенні відходів починаються проблеми. Для вивозу на звалище потрібні спеціальні талони, зв'язуватися з цим ніхто не хоче. Підрядники, які беруться за вивіз, часто звалюють сміття в посадках і інших не призначених для цього місцях. Тому, щоб не мати проблем на голову, краще звертатися в ЖКС.

Спершу вам потрібно буде зібрати все сміття в будівельні мішки, щоб не платити двічі або тричі. В такому випадку є небезпека, що сміттям буде завалено півдвору, і сусіди почнуть обурюватися. Кращий вихід - знайти тимчасове приміщення для зберігання будівельних відходів. Можна скласти всі в одній з ваших кімнат, які ремонтуються, або в підвалі будинку. Ключ від нього вам повинні люб'язно надати в ЖКС або прибиральниця вашого під'їзду.