• Головна
  • 25 тваринницьких підприємств постраждало на Донеччині за рік війни
21:56, 20 лютого 2023 р.

25 тваринницьких підприємств постраждало на Донеччині за рік війни

На Донеччині за рік війни постраждало 25 тваринницьких підприємств

На Донеччині за рік війни постраждало 25 тваринницьких підприємств

Збитки галузі тваринництва Донецької області у 2022 році оцінюються щонайменше у 815 млн грн. За рік війни постраждало 25 тваринницьких підприємств.

Про це розповіла заступниця директора департаменту – начальниця управління земельних відносин, водних ресурсів, економіки та інвестицій Донецької облдержадміністрації Олена Рибакова, передає Донбас24.

До великої війни тваринництво було одним із провідних напрямів розвитку агропромислового комплексу Донеччини. На початок 2022 року тут працювали 62 підприємства, наразі продовжують діяльність лише 23.

Катастрофічних втрат за минулий рік зазнало птахівництво. З восьми підприємств через рік війни працює лише одне, а з 2,1 млн голів птиці внаслідок бойових дій лише на птахофабриці «Фенікс» та Дмитрівській птахофабриці загинув 1 млн голів.

«Сьогодні в області тільки одне підприємство здійснює розведення птиці та виробництво яєць, – зазначила Олена Рибакова. – Виробництво яєць становить лише 5% від довоєнного рівня, і це потім формує ціну на продукт, яку ми бачимо по всій Україні».

Сфера свинарства також серйозно постраждала. До великої війни Донеччина посідала третє місце за чисельністю свиней: на 17 підприємствах утримувалося 370 тис. голів. Після приходу «визволителів» у регіоні продовжують працювати лише 8 підприємств із поголів’ям 137 тис. свиней. У 10 господарствах зруйновані тваринницькі приміщення, де загинуло 21 тис. свиней. Із них 19 тис. голів втратив «Бахмутський аграрний союз» – підприємство геть зруйновано.

Зменшилася й кількість поголів’я великої рогатої худоби: за 2022 рік з 21 тис. корів на Донеччині залишилися лише 3 тис. Значна кількість підприємств опинилася в окупації, ще 6 релокувалися до інших областей. Таким чином вдалося врятувати понад 3,5 тис. голів ВРХ. Ще понад 1 тис. корів загинуло. Виробництво молока впало до 21 тис. тонн — це 38% від рівня 2021 року.

Майже всі фермери, які займалися вівчарством та козівництвом на Донеччині, релокувалися до Волинської та Дніпропетровської областей, а 600 овець загинуло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Костянтинівка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...