• Головна
  • В Костянтинівці перевірили стан атмосферного повітря
12:30, 23 квітня 2019 р.
Надійне джерело

В Костянтинівці перевірили стан атмосферного повітря

В Костянтинівці перевірили стан атмосферного повітря

Фахівці департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації та Краматорської ЛСЗА Донецького РЦГМ, 9 квітня, провели дослідження впливу діючих джерел забруднення на стан  атмосферного повітря в Костянтинівці.

Під час досліджень використовували пересувну лабораторію.

За результатами дослідження, які провели в районі вул. Торецька, 302, виявили перевищення за двома показниками:

РМ2.5 (1.8ГДК*)

РМ10 (1.7ГДК* )

Зважені частинки (РМ) є широко поширеними забруднювачами атмосферного повітря, які присутні в місцях проживання людей. Це суміш твердих і рідких частинок, що знаходяться в повітрі в підвішеному стані.

Що таке РМ2.5 і звідки вони?

Це повітряний забруднювач, до складу якого входять як тверді мікрочастинки, так і дрібні крапельки рідини. І то, і інші розміром приблизно від 10 нм до 2,5 мкм. На відміну від більш великих часток, РМ2.5 легко проникають крізь біологічні бар'єри і тому становлять найбільшу загрозу для організму.

Всі ці частинки і крапельки розміром менше 2,5 мкм знаходяться в повітрі в підвішеному стані. Вони є і в лісі, і на морі, але саме в місті становлять найбільшу небезпеку. По-перше, зазвичай їх в місті набагато більше, а по-друге, хімічний склад дрібнодисперсного аерозолю в місті небезпечніше, ніж на природі.

Найдрібніші частинки РМ2.5 при газообміні можуть потрапляти в кров. Тому з ними пов'язані захворювання не тільки дихальної системи, а й серцево-судинної. Причому забруднюють і частки самі по собі, і шкідливі сполуки, сорбованих на найдрібніших частинках вугільної сажі.

В Костянтинівці перевірили стан атмосферного повітря, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#костянтинівка #новини #екологи #повітря #дослідження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...