• Головна
  • Підбірка українських фільмів, які варто подивитись у наступному році
16:12, 23 грудня 2018 р.

Підбірка українських фільмів, які варто подивитись у наступному році

Підбірка українських фільмів, які варто подивитись у наступному році

Українських фільмів стає більше, і вогни звертаються до різних тем, у тому числі до комедійних та історичних.

Дати релізів не всіх фільмів визначені або можуть змінюватися, тож перелік найочікуваніших прем'єр 2019 року - у вільному порядку.

"11 дітей з Моршина"

"У нас тут не Баден-Баден, а Моршин-Моршин" - звучить у трейлері "11 дітей з Моршина", який у прокат мав би вийти поряд з черговим продовженням "11 друзів Оушена", аби зала поповнилася тими, хто переплутав сеанси. Стрічку зняв Аркадій Непиталюк, який раніше зняв фільм "Припутні".

Історія точиться довкола метеорита вартістю в 10 мільйонів доларів, яким хочуть заволодіти низка шахраїв, а закоханому невдасі на чолі з гуртком дитячої творчості доведеться їх зупиняти.

"Зустріч однокласників" - про трьох друзів, які зустрілися святкувати 25 років випуску. Він відштовхується від американського "Похмілля у Вегасі".

"Продюсер" - роуд-муві у традиціях фільмів Роберта Родрігеса та Квентіна Тарантіно, а "Фокстер і Макс" навіть зневажливо поглядає у бік кінокоміксів Марвел.

Окрім професійних акторів, у кінотеатри глядачів загукуватимуть зірки шоу-бізнесу Ольга Фреймут, Сергій Бабкін, Оля Полякова.

"Захар Беркут"

Звернення до класики української літератури, гостросюжетного твору Івана Франка, де йдеться про боротьбу проти монгольського наступу в 1241 році у Карпатах.

Над фільмом працює Ахтем Сеітаблаєв, попередня стрічка якого - "Кіборги". "Захар Беркут" буде тією само історією боротьби малої громади проти численного ворога, але в історичному матеріалі, що, передбачувано, змусить глядача згадати "300 спартанців".

"Стус"

В основі фільму а біографія одного з класиків української літератури - Василя Стуса. Стрічка зосереджується на ув'язненні поета і спробах спецслужб схилити його до співпраці. Автори проводять паралелі з сучасністю, особливо з кінорежисером Олегом Сенцовим, який ув'язнений у російській тюрмі.

"Будинок "Слово"

історія протистояння українського інтелігента з радянською тоталітарною системою. У Харкові в 1920-30-х роках низку українських митців поселили в окремий будинок, аби позбавити їх побутових проблем і полегшити творчі пошуки, але, насправді, аби контролювати їхню діяльність.

Стрічка зосереджується на історії Миколи Хвильового та вигаданого персонажа Акімова, який сусідить з митцями, аби шпигувати за ними. Режисер фільму Тарас Томенко провів історичне дослідження, яке до ігрового втілення реалізував у однойменній документальній стрічці.

"Ґарет Джонс"

Картина спільного виробництва України з Великою Британією, Німеччиною та Польщею розповідає реальну історію про британського журналіста Ґарета Джонса, який намагався донести європейській спільноті правду про Голодомор.

Особливої актуальності фільмові додає тема фейкової реальності, яку створювала радянська пропаганда, і загрози людським життям, коли медіа послуговуються політичним потребам більше, ніж фактам.

"Гуцулка Ксеня"

1939 рік, Західна Україна, незадовго до введення радянських військ. У карпатське селище Ворохта приїздять українські мігранти зі США. Вони мають знайти наречену для Яро, який отримає спадок в мільйон доларів, якщо одружиться на "свідомій українці".

Автори обіцяють "модернову мелодраму у стилі українського танго". Суттєво допомогти у цьому має поява на екрані учасниць популярних гуртів Dakh Daughters та ДахаБраха.

"Пофарбоване пташеня"

Масштабний арт-проект, який знімає чеський режисер Вацлав Маргоул у співпраці з Україною, Польщею, Словаччиною та Чехією. У фільмі знімаються Удо Кір, Гарві Кейтель та Стеллан Скарсґард.

Стрічка є екранізацією однойменного твору Єжи Косинського, який розповідає про поневіряння молодого хлопця протягом Другої світової війни, зосереджуючись на антисемітизмі та сексуальному насильстві.

"Вулкан"

У 2018 "Вулкан" підкорював світові кінофестивалі, а невдовзі обіцяє з'явитися на екранах українських кінотеатрів.

Головний герой фільму, перекладач спостерігачів ОБСЄ, вирушає у складі моніторингової місії на межу з анексованим Кримом. Та опиняється сам у південноукраїнському містечку, де життя втратило свій зв'язок з логікою і набуває абсурдних проявів.

"Черкаси"

Автори збираються розповісти історію тральщика "Черкаси", який у 2014 році відмовився здатися російським військовим і залишився останнім військовим кораблем під українським прапором у Криму.

Емоційну та героїчну історію актуалізувало захоплення українських кораблів біля Керченської протоки.

"Людина з табуретом"

Документальний фільм розповідає історію Леоніда Кантера, який у 2004 році став ініціатором проекту "З табуретом до океану". Ідея полягала в тому, аби віднести чотири табурети з кухні до чотирьох океанів. Кожна мандрівка ретельно фільмувалася, а її учасники поширювали українську культуру, робили вуличні вистави та знайомилися з реальністю інших країн, якими пролягав їхній шлях.

Подорожі та життя на хуторі Обирок, де проводилися численні мистецькі акції, кардинально змінюється у 2014 році, коли Леонід вирушає добровольцем на схід України. 

BBC News Україна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #Дружковка #Константиновка #новости #фильмі #кино #украинский кинематограф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...