• Головна
  • На Донеччині презентують книгу про міста Донбасу
книга про міста Донбасу
10:35, 28 вересня 2018 р.
Надійне джерело

На Донеччині презентують книгу про міста Донбасу

книга про міста Донбасу
На Донеччині презентують книгу про міста Донбасу

4 жовтня о 14:00 у Костянтинівці у Центральній публічній бібліотеці відбудеться зустріч із авторами та презентація книги, що присвячена історії та сучасному життю в промислових мономістах.

“Індустріалізація Донбасу з ХІХ століття і до сьогодні змінила образ регіону, перетворивши його на найбільш урбанізований край України. Поселення навколо заводів і шахт стали привабливим місцем самореалізації та нових можливостей, як для робітників, так і управлінців та бізнесменів. Як і в усіх промислових регіонах світу, ці поселення являли собою своєрідний організм, де все життя – робота, відпочинок, відносини між людьми, планування і міські громадські простори – була тісно пов’язана із підприємством. Така своєрідність породила свої міфи і стереотипи про мономіста, - кажуть автори видання.

Письменники спробували критично подивитися на ці стереотипи, привернути увагу до індустріальної спадщини як позитивного ресурсу, але також показати ціну – екологічну та соціальну – яка стоїть за досягненнями промислової епохи.

Понад 100 унікальних фотографій з Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г.С. Пшеничного в Києві та з музейних зібрань становлять важливу частину цього дослідження.

Книгу передадуть безкоштовно для бібліотек, музеїв, краєзнавчих товариств та інших організацій, де вона буде доступна читачам, також можна придбати особистий екземпляр.

Це видання стало результатом співпраці кількох авторів, що їх об’єднала ініціатива Центру міської історії (Львів) і Програма вивчення східної України ім. Ковальських Канадського інституту українських студій (Харків).

Під час зустрічі Олена Стяжкіна, докторка історичних наук, професорка, старша наукова співробітниця Інституту історії НАНУ, Ксенія Кузіна, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інситуту історії НАНУ, та Ірина Склокіна, кандидатка історичних наук, дослідниця Центру міської історії, представлять основні ідеї книги та знахідки, які в неї не увійшли.

Презентації також відбудуться у Дружківці, Краматорську, Покровську, Сєвєродонецьку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книга про Донбас #Олена Стяжкіна #індустріалізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...