• Головна
  • Батьки не мусять закуповувати у школу робочі зошити, хрестоматії, посібники чи будь-які інші додаткові або допоміжні ресурси - МОН
12:30, 14 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Батьки не мусять закуповувати у школу робочі зошити, хрестоматії, посібники чи будь-які інші додаткові або допоміжні ресурси - МОН

Батьки не мусять закуповувати у школу робочі зошити, хрестоматії, посібники чи будь-які інші додаткові або допоміжні ресурси - МОН

Батьки не мусять закуповувати у школу робочі зошити, хрестоматії, посібники чи будь-які інші додаткові або допоміжні ресурси.

Про це йдеться у листі МОН № 1/11-8477 від 10 серпня, підписаному міністеркою освіти і науки Лілією Гриневич та опублікованому на сайті міністерства.

«Виходячи з положень частин другої, третьої статті 53 Конституції України, за якими повна загальна середня освіта є обов’язковою і безоплатною, витрати на забезпечення навчально-виховного процесу в державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладах здійснюються на нормативній основі за рахунок коштів відповідних бюджетів у повному обсязі“, – зазначено у документі.

Також у відомстві наголосили, що іншим рішенням Конституційного Суду закріплене право учнів на безкоштовне користування підручниками.

“Будь-які форми тиску на батьків щодо сплати ними будь-яких коштів чи їх примушування до придбання робочих зошитів, підручників, посібників, хрестоматій, телевізорів, комп’ютерної техніки, проведення ремонтів у класах тощо для реалізації освітньої програми закладу освіти та досягнення учнями результатів навчання, визначених державними стандартами загальної середньої освіти, є прямим порушенням зазначених вище положень Конституції та законів України, та є неприпустимим“, – пояснили у МОН.

Водночас у міністерстві зазначають, що освітні заклади можуть отримувати фінансування через добровільні внески “у вигляді коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб”.

“Але варто зазначити, що батьки можуть надавати закладу освіти благодійну допомогу виключно за власною ініціативою та на добровільних засадах відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації”, – додали у відомстві.

Завантажити документ можна за цим посиланням.

Батьки не мусять закуповувати у школу робочі зошити, хрестоматії, посібники чи будь-які інші додаткові або допоміжні ресурси - МОН, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #новини #мон #безоплатне #навчання #лист
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...