• Головна
  • У Костянтинівській гімназії згадали Василя Гайворонського
вшанування земляків
21:08, 13 листопада 2017 р.

У Костянтинівській гімназії згадали Василя Гайворонського

вшанування земляків
У Костянтинівській гімназії згадали Василя Гайворонського

Літературну вітальню присвятили 45-річниці з дня його смерті. Гайворонський належить до когорти “Розстріляного відродження”, є одним з небагатьох, хто вижив після сталінської репресивної машини.

Відкривати творчість Василя Гайворонського, що народився, жив і творив тривалий час у Костянтинівці, педагоги гімназії почали у 2007 році.

-Я побачила статтю журналіста Володимира Березіна про те, що цей письменник з Костянтинівки. Ми про нього майже нічого не знали. Разом з дітьми почали збирати інформацію, згодом уклали по крихтах біографію Гайворонського (у діаспорі він відомий як Гайдарівський), почали проводити читання. Спочатку просто на уроках читали його твори. Згодом видали книжку Заячий пастух” – це було перше видання Гайворонського в Україні. Сподіваюся, що незабаром у навчальному закладі ми створимо кімнату-музей Гайворонського, - розповіла заступник директора Костянтинівської гімназії Людмила Задорожня.

Під час заходу учні гімназії читали уривки з творів Гайворонського, вірші, які присвятили земляку, представили малюнки до його оповідань. Нині творчість Гайворонського вивчають на уроках літератури рідного краю.

Василь Гайворонський  писав про Донеччину у 1920-30-ті роки, був редактором журналу “Забой”, що виходив українською мовою, згодом був заарештований, редагував газету “Відбудова”, що виходила у Костянтинівці в роки окупації нацистами. Після звільнення міста у 1943 році  емігрував до США. Обставини його смерті у 1972 році досі лишаються невідомими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВасильГайворонський #Донеччина #Розстріляневідродження #культура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...