Рейтинг проблем Костянтинівки на думку мешканців міста

Рух “Сильні громади” та Національний демократичний інститут США (NDI), спільно з місцевими друкованими та онлайн ЗМІ, інтернет пабліками міста, за допомогою ресурсів порталу “Ваша думка”, провели кампанію онлайн-опитування мешканців Костянтинівки щодо найгостріших проблем міста. В опитуванні взяли участь лише 35 осіб. Які ж питання турбують мешканців, та які шляхи їх вирішення?

Портал «Ваша думка» – це безкоштовна платформа для опитування громадян на різні теми. Голосувати можна і з телефона, і зі смартфона, або шляхом переходу за унікальним посиланням в інтернеті, котре створює система. Використовувати цей портал зручно, бо можна створити як відкриті, так і закриті форми опитування, та дуже легко відстежувати результати.

У Костянтинівці опитування анонсували у пресі та в мережі інтернет. На жаль, відгукнулися лише 35 осіб. Таку пасивність містян можна вважати проявом зневіри у те, що можна щось змінити самому, посприяти вирішенню проблем.

Відповіді були дуже різні. Найгостріші проблеми: неприбране сміття, погані та зруйновані дороги, незадовільна робота комунальних служб, відсутність міського транспорту у вечірній час, корумпована, «не українська» та бездіяльна влада, безпритульні зграї собак. Також серед інших проблем назвали погане освітлення вулиць, велику кількість зруйнованих будівель, у тому числі, в центрі міста, проблеми з житлом для ВПО, відсутність, або не достатня підтримка ОСББ.

Кругом сміття

Проблема сміття та створення стихійних звалищ у місті існує давно. Винних у цьому багато. В першу чергу, це КП «Комунтранс», бо його працівники не завжди вчасно вивозять сміття зі сміттєвих баків, які, до того ж, перебувають в неналежному стані. Наприклад, біля будинків № 22, 24, 20, 18 по вул. Ціолковського, сміттєвий бак з дірками. Під час пересипання сміття у сміттєвоз воно випадає й лишається розкиданим у дворі.

Проблем додають і самі мешканці, які викидають у смітник все підряд, особливо будівельне сміття. Вого також руйнує сміттєві баки, які призначені лише для твердих побутових відходів. Багато людей не доносять своє сміття до бака, та кидають пакунки біля дерев, на узбіччі, тощо.

По закінченню зими у місті можна побачити купи невивезеного торішнього листя. Щоправда, чиновники затверджують, що сухе листя в місті збирає приватний підприємець та переробляє його на пресовані палєти для опалення.

Вирішувати описану проблему треба комплексним підходом: проведенням просвітницької роботи серед населення (починаючи з дітей дошкільного віку) з питання сортування сміття, як це відбувається в європейських країнах. Переробкою сміття: використанням його, як сировини. Цей процес не швидкий, але поступово можна досягти необхідного результату.

Зруйновані дороги

Стан доріг у місті після зими погіршився. Минулого року проводились ямкові ремонти багатьох доріг, окремі ділянки ремонтували повністю. Але низька якість ремонтних робіт, разом зі складними погодними умовами, знову зробили ці та інші дороги аварійними. У 2017 році запланували відремонтувати17 ділянок. Управління комунального господарства планує відремонтувати як частину головних доріг, так і доріг другорядного значення. В першу чергу, треба відремонтувати дорогу по вул. Промисловій, яка призначена для руху важкого транспорту: ваговозів, вантажівок. Зараз вона знаходиться в аварійному стані, тому важкий транспорт переміщається по іншим вулицям і руйнує покриття. «Промислову» дорогу запланували почати ремонтувати у травні 2017 року, коли температура ґрунту буде не нижче, ніж +5 градусів, бо від дотримання технологічних умов залежатиме якість роботи. Також запланований ремонт однієї з центральних вулиць Правобережної (з 1 липня 2017 р. буде перейменована на вул. О. Тихого).

Ремонтні роботизаплановано здійснитиза рахунок обласного бюджету.

Якісний ремонт доріг, заборона переміщення важкого вантажного транспорту по міських дорогах забезпечить збільшення строку їх експлуатації. Це має велике значення, бо Костянтинівка є важливим транзитним пунктом для міжміських автобусів та вантажних автомобілів.

Безпритульні собаки

Останнім часом кількість безпритульних собак у місті збільшилась у декілька разів. Кожні 2 – 3 місяці їхня популяція зростає. Мали місце випадки, колисобаки нападали на людейта наносили травми. Скупчення собак у місті спостерігається біля ринку, або під’їздів житлових будинків, де люди їх підгодовують, а у деяких дворах навіть будують «собачі домівки». В зимовий час собаки гріються на трубах тепломережі, а влітку лежать під деревами, ховаючись від спеки.

У 2016 році міська влада прийняла рішення побудувати притулок для собак. Було виділено землю, щось побудовано для їх утримання, але восени того ж 2016 рокупритулок був закритий. Причиною закриття стало припинення фінансування.

Для проведення стерилізації та чіпування кожної собакипотрібно приблизно 1400 грн. Розрахунок зробило харківське підприємство «Зооконтроль», з яким КП «Комунтранс» уклало угоду. Проте активісти зі спілки захисту тварин мають свій проект, значно дешевший. Згідно з ним, вартість послуги стерилізації становить 300 – 400 грн, але у них немає свого транспорту і місця для карантину після операції. До вирішення цієї проблеми планують залучити позабюджетні кошти.

Рух транспорту у вечірній час

Багаторічною проблемою для містян залишається відсутність руху міського транспорту у вечірній час. Після дев’ятнадцятої години вечора по багатьох маршрутах автобуси не їздять взагалі, на деяких є чергові рейси, але не регулярно. Чиновники ж стверджують, що останній автобус з залізничного вокзалу відправляється близько 21-00, згідно з розкладом, що затвердили у виконкомі. Фактично це не так. Водії не бажають здійснювати рейси у вечірній час, у зв’язку з низьким (на їх думку) пасажиропотоком. Тому містяни вимушені користуватись послугами таксі.

У березні 2017 рокувідбувся конкурс перевізників. Здійснювати перевезення пасажирів будуть три приватні перевізники. За умовами конкурсу, заборонено робити перевезення у маленьких автобусах (де менше 12 – 15 місць). Після оголошення переможців перевізники почали вимагати підвищення вартості проїзду в автобусах з 4 грн до 7 грн. Під тиском громадськості вартість проїздувстановилиу розмірі 5 грн. Також запланували спільне обговорення продовження графіку руху до 21-00.

Але, на жаль, один з міських маршрутів залишився без перевізників (ніхто не забажав його обслуговувати). На цей маршрут конкурс буде проведений повторно.

Місцева влада

Однією з важливих проблем міста респонденти вважають корумпованість, бездіяльність місцевої влади. Виборів у місті не було, і депутати працюють вже 7-й рік поспіль. Саме ці депутати проголосували за рішення про проведення «референдуму» у 2014 році. Стара влада і працює по- старому, не ефективно, особливо «не напружуючись».

У зв’язку з тим, що місто є дотаційним, воно не спроможне самостійно, без додаткових фінансових ресурсів, вирішити свої проблеми. Доводиться постійно чекати «подачок» від держави та області.

Децентралізація і створення об’єднаної територіальної громади не зможе вирішити всіх проблем. Але принаймні може стимулювати органи влади до здійснення певних активних кроків: створити умови для залучення інвестицій, залучення приватних підприємців до змін у місті. А перезавантаження депутатського складу, заміна складу виконавчого комітету може посприяти приходу до влади людей, небайдужих до проблем міста.

Координаторка руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко

проблеми опитування думка мешканці
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
17 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

декларація з лікарем
Cтаном на 18 вересня 2018 року жителі Донецької області уклали з лікарями майже 1 мільйон декларацій. Регіон на 6 місці за цим показником в Україні. У базі національної електронної системи здоров’я e-health 44 медичні заклади області і майже 1000 лікарів, з якими люди можуть підписати декларацію. У Костянтинівському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги понад 62% людей уклали декларації. У разі, якщо людина не підписала декларацію, їй не ма...
Общество
И.о. министра здравоохранения Уляна Супрун опубликовала на своей официальной странице в Фейсбук о намерениях сократить в медицинской отрасли бумажную нагрузку и писанину "от руки" и переходе на электронный формат ведения документации.  "Тысячи врачебных ошибок случаются в мире из-за неразборчивый запись названия или дозировки лекарственного препарата, когда их пишут от руки медицинские работники" - написала Супрун.  Это является причиной перехода на электр...
освіта
«Навчально-методичний центр з питань якості освіти» Міністерства освіти і науки України оголошує пошук експертів шкільних підручників.   Робота експерта оплачувана (за цивільно-правовою угодою) без відриву від основного місця роботи, у вільний від основної роботи час, в он-лайн режимі.  Вимоги до претендентів: -         вища освіта; -         досвід педагогічної, науково-педагогічної чи наукової діяльності у певній галузі знань; -         не бути автором п...
децентралізація
Донецька область посідає 9 місце в Україні за цим рейтингом і 19 за кількістю створених громад.   На 1 місці Житомирська, на 24 – Вінницька області.   На території Донецької області створені 10 об’єднаних територіальних громад,  7 чекають на призначення перших виборів у ЦВК.   -За кількістю об’єднаних громад  Донецька область посідає 19 місце, але моніторинг за цим показником  враховує кількісні дані, - коментує Артем Вівдич, директор Донецького Центру...
навчання
Міжнародна агенція MASHAV запрошує освітян на навчальний курс “Інтеграція дітей з особливими потребами в нормативне освітнє середовище”, повідомляє сайт Міністерства освіти і науки України.   Навчання відбуватиметься в Ізраїлі з 2 до 21 грудня.   Для слухачів курсу проведуть лекції та практичні заняття, презентації, навчальні візити до профільних установ, а також запропонують роботу над командним проектом.   На курсах розкажуть, як пришвидшити адаптацію ді...
Происшествия
По сообщению Константиновской службы «05» на 2-м донецком водоводе произошла авария. В связи с чем, 18 сентября будет сокращена подача воды до окончания ремонтных работ.   Из-за аварийных работ на насосной станции «Белая гора» в районе Старой деревни, ж.д. вокзала и Сантуриновки не будет воды до окончания ремонтных работ. «Горводоканал» Константиновки приносит извинения за временные неудобства.
безпека продуктів
426 українських підприємств впровадили систему НАССР, 143 на стадії розробки та впровадження. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час круглого столу «Впровадження системи НАССР в аграрному секторі». «Для нас при цьому пріоритетом залишається безпечність української продукції, яку купує український чи закордонний споживач. Тому Мінагрополітики та Держпродспоживслужба разом...
фестиваль ЗМІ
Фестиваль відбудеться  18-21 жовтня 2018 року у Святогірську   Фестиваль "Жми на RECord!" протягом багатьох років об'єднує навколо себе представників дитячих та молодіжніх ЗМІ з усієї України. Він дає унікальну можливість дізнатись щось нове у сфері медіа; познайомитись та поспілкуватися з однодумцями, колегами; перейняти унікальний досвід роботи як у досвідчених журналістів, так і учасників фестивалю; показати себе; проявити свої здібності та навички; от...
Общество
Международное агентство MASHAV приглашает на обучающий курс «Интеграция детей с особыми потребностями в нормативную образовательную среду». Педагогам расскажут как ускорить адаптацию детей с особыми образовательными потребностями, способствовать их социализации и взаимодействия со сверстниками. Среди других тем, которые войдут в программу - методы коммуникации с детьми с особыми образовательными потребностями, программы поддержки их интеграции в учебный пр...