• Головна
  • Компенсації за розмінування сільгоспземель можуть отримати аграрії Донеччини
21:58, 24 червня

Компенсації за розмінування сільгоспземель можуть отримати аграрії Донеччини

Державою передбачено виплати компенсацій аграріям Донеччини за розмінування сільгоспземель.

Про це ідеться у відповіді Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Східному Варіанту.

Згідно з Планом виконання заходів гуманітарного розмінування деокупованих територій України на 2024 рік, схваленого на засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності 22.12.2023, для проведення первинного нетехнічного обстеження сільгоспземель загальною площею 12,8 тис. га на території області залучені наступні недержавні оператори з протимінної діяльності:

ТОВ «Демінінг Солюшнс»; представництво «ХАЛО ТРАСТ в Україні»; благодійна організація «Благодійний фонд Швейцарський фонд зпротимінної діяльності ФСД в Україні».

Також слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2024 №580 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Зміни передбачають, що компенсація надається аграріям:

за розмінування земельних ділянок сільгосппризначення; які вже провели розмінування за власні кошти в період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року.

Фінансову підтримку зможуть одержати сільгоспвиробники, які працюють на власній чи орендованій землі та чиї земельні ділянки розташовані:

поза межами територій, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції; на територіях можливих бойових дій (для яких визначена або не визначена дата припинення можливості бойових дій), активних бойових дій (для яких визначена дата завершення бойових дій), активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (для яких визначена або не визначена дата завершення бойових дій), тимчасово окупованих російською федерацією територіях України (для яких визначена дата завершення тимчасової окупації).

Компенсація здійснюється на безповоротній основі за фактично надані сертифікованими операторами протимінної діяльності послуги з розмінування 3 земельних ділянок сільгосппризначення у розмірі 80% вартості послуг за рахунок бюджетних коштів та 20% — за рахунок коштів сільгоспвиробників.

На виплату компенсацій за розмінування в державному бюджеті на 2024 рік передбачено 3 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Костянтинівка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...