• Головна
  • “Це моє останнє відео”, - як кадри війни в Україні використовують для маніпуляцій в TikTok
20:35, 11 січня

“Це моє останнє відео”, - як кадри війни в Україні використовують для маніпуляцій в TikTok

“Це моє останнє відео”, - як кадри війни в Україні використовують для маніпуляцій в TikTok

Не секрет, що TikTok став дуже популярним місцем для поширення фейків та маніпуляцій зі сторони росії.

Минулого разу ми розповідали про фейкові відео, які роблять у новинному форматі, підставляючи туди реальні кадри з українських новин чи передач, але це не єдиний формат фейкових відео, які часто просуває TikTok. Ці фейкові відео про війну збирають просто мільйони переглядів і сотні тисяч коментарів та реакцій.

З початком повномасштабного вторгнення почали з’являтися акаунти ніби українських військових, які виставляють відео “з поля бою”. У цих профілях багато відео воєнного характеру. Під цими відео збираються дуже багато коментарів, та реакцій. Люди їх активно поширюють. Завдяки цьому алгоритм TikTok просуває цей контент і його бачить ще більше користувачів.

Особливість цих відео у тому, що вони фейкові. Частіше за все “фейкороби” беруть відео зі сторінок справжніх військових, але підписують їх по-своєму. Обов’язково використовують якусь емоційну складову, щоб зманіпулювати глядачами та вивести їх на співчуття та реакцію.

Подібні відео активно ширяться користувачами соцмережі, люди, які не сильно вникають у контекст, можуть навіть кидати гроші "на ЗСУ", передаючи їх таким чином шахраям.

Існує багато профілів, які прикидаються українськими військовими. Ось приклад одного з них.

FJ97MiqJaSafQfxm8aaQi76Z5YMM2bjI5kMM-rZdlarTWl2eOF6qGBimkW2WVtTyaPcVaLN1cR8u-Bby6vNTiMLQT__3REx9WS_rCeoAl6bO3EmYSDrq95t6wNCNG-vNBZbn9ococriJrlvNsIO_luE

Ми бачимо велику кількість підписникі. У профілі багато відео воєнного характеру. Але при цьому в профілі немає ні фото автора, ні навіть натяка на те, хто це. Але при цьому, самі відео, що завантажені у профіль - маніпулятивні, націлені на те, щоб викликати емоцію. Так, у цьому профілі один за одним ще влітку виходили відео про начебто Бахмут, який здали. Однією з особливостей таких відео буде те, що на кожному з них буде якийсь маніпулюючий напис. Конкретно цей профіль часто використовував фрази типу: “Бахмут вже не наш”, “Ми в оточенні”, “Напевно, це моє останнє відео”. 

Таке можна зустріти і на інших профілях. Окрім того, часто на таких каналах публікують маніпулятивні відео, націлені на те, щоб розділити суспільство, змусити сумніватися в правильності рішень, в правильності дій влади чи самих військових. Часто маніпулюють темами націоналізму.

ptXRVytCVa8dVXPXfHMSHUqx89L8TLrqJfSEpAfWaM17ux8gKWI1EMRPqE3rAqNqM59jvyFNmEqr5vygO_LwGqyh9GMhxHKE4nK9hyJ5oXvo3O1StS69bKVxywP-cRTHdmOUaOsuA9SFEe_o8fAWcuMvInIiuA1WxZH3GDdfRAWG_9EsyE9DHoQCIhAonNbdSirffJCV6Z8grgxFngLLt_DdfUucQNQPtPnNSXrfQWMO-LD8y_UK5w7oWzA3HAba7ub1-ndDD5xAZI13ussycm_OGfAl50rRU6i3MOMBJa8PE8

Ще один тип фейкових начебто військових профілів спрямований на те, щоб виманити кошти у довірливих глядачів. Акаунт публікує відео з військовослужбовцями, або бойовими діями й пише про невдачі, закликає взаємодіяти з відео, тисне на жалість словами “ви прогорнете це відео”, “це заслуговує лайка” тощо.

3J6W2H-ptkDZdPTUQzpRHS1HhW4scy5npsIwPg21xsOPqL98-GFPx582RC3lmLuiJOayeMoDHjMs5GC-UWOHI62hkdcG6jH-fXNktDpYxN2ak4nxBfB24DxAEmHGovL72ooq1VscU_eS5kqev3tas5s1QmChVJPSeCmy9vfy06dhT3djgCmel_x-Fst4RZbQY22zs4KS0eTpdHRU_n2mm5fgnogRXtladePipZMW8MX09Z61CZbXBzJU3peLUFUF1nEpT-HtIviMrvsINNjz9vUtLGIyM1ngVZ7spf5luY8KFMHMz8RIDqZftWeTeRvBBLAR8oWh6S5OHWUybNwKYa1ldmHN1rUZ3Y0Ebtjf9n-Z6EBu69BC2nG2f-Lr6m0aANvCi4ti72zQ5PwGmMKs4zmUso9EbGxpLcrmlAfDts0fFDIM22dza7-uxLP0VxZpsiOvM

Схожих акаунтів в TikTok зараз дуже багато, а недосвідченим користувачам важко розбиратися в інформації. Але якщо звертати увагу на деталі, то можна помітити одну особливість усіх фейкових сторінок - вони геть усі апелюють до ваших емоцій та реакцій.

Чим ці відео небезпечні?

Вони створені для того, щоб деморалізувати, розшерити “зраду”, зібрати кошти, навіяти паніку.

На що треба звертати увагу, щоб зрозуміти чи не фейкова це сторінка?

  • Головний герой. Зазвичай в “живих” акаунтах є дійова особа яка з’являється у тому чи іншому відео.

  • Зверніть увагу на те, чи не несе це відео у собі занадто багато емоцій. І звичайні користувачі TikTok ладні створювати емоційні відео, але якщо в профілі є лише такі, напевно, він переслідує власні цілі.

  • Зверніть увагу, чи прив’язаний профіль TikTok до ще якоїсь соціальної мережі, на яку можна перейти. Якщо так, перейдіть і гляньте активність цього профілю на різних платформах.

  • Відмітьте, чи не маніпулюють через емоції вашими діями щодо вподобань, коментарів та поширення. 

Якщо ви зрозумієте, що перед вами фейковий акаунт, поскаржтесь на нього. Так, наприклад, на момент публікації цієї статті один з контактів вже був видалений в TikTok.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #TikTok #воєнні відео #фейки #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...