• Головна
  • Дезінформація, яку запускала росія про Україну ще до повномасштабного вторгнення
16:11, 26 грудня 2023 р.

Дезінформація, яку запускала росія про Україну ще до повномасштабного вторгнення

Дезінформація, яку запускала росія про Україну ще до повномасштабного вторгнення

Нещодавно дослідники проаналізували наративи росії, які федерація запускала ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Цим зайнялися представники громадської організації «Україна-2050».

Експрезидент Світового конґресу українців Евген Чолій презентував звіт медіамоніторингу щодо російської дезінформації відносно України за півроку до широкомасштабного вторгнення рф, який містить п’ять метанаративів.

У цьому матеріалі розказуємо про те, що ж росія розповідала про Україну до повномасштабного вторгнення і якими фактами маніпулювала.

  1. Перший метанаратив російської пропаганди був про те, що Україна є недодержавою. Він направлений на те, щоб заперечити існування українського народу, як окремого від російського і дискредитувати українську державність. У рамках цього, просувалися такі ідеї: українці та росіяни — це один народ; історично Україна була периферією колишньої російської імперії; Україна не має власної історії та мови; наша держава виникла в результаті дій більшовиків росії та Леніна; Україна краде в росії козацькі традиції; економічний занепад України є неминучим.

  2. У другому метанаративі російської пропаганди йдеться про те, що українська влада є «неонацистською, нелегітимною та дискредитованою». Він направлений на дискредитацію української влади та розкол в українському суспільстві. За словами експерта, у рамках цього метанаративу говорили про те що: українська влада є нелегітимною та перебуває під зовнішнім управлінням США; владу в Україні захопили неонацисти; події на Майдані — це збройний державний переворот за підтримки західних спецслужб; громадянська війна в Україні з 2014 року ніяк не пов’язана з діями росії, агресором є сама Україна, яка ж і веде війну проти власного народу; війна в Україні з 2014 року підтримується в інтересах і за сприяння олігархів, мешканці України незадоволені своєю владою, що спричинить дестабілізацію, масові протести та дострокові вибори.

  3. Третій метанаратив, який просувала російська федерація напередодні війни - «Захід експлуатує Україну та є деструктивним для світового порядку». Як повідомив Евген Чолій, у рамках цього були зафіксовані такі наративи: США залякують своїми заявами про підготовку росією нападу на Україну, однак справжнім її мотивом є спроба демонізувати рф; Захід також хоче використати Україну, щоб послабити росію, підштовхує Україну до війни та ніяк не допоможе їй у разі нападу росії; нові штами коронавірусу є частиною процесу модернізації біологічної зброї, випробовування якої проводять на українцях у секретних лабораторіях в Україні під керівництвом США.

  4. Четвертий метанаратив полягає в тому, що російська меншина є об’єктом утисків в Україні. Цей наратив, зокрема, направлений на формування переконань про незаконне і насильницьке витіснення всього російського в Україні: мови, церкви, історії та культури, російської меншини, проросійських ЗМІ та політиків. 

  5. П’ятий метанаратив пропаганди рф полягав у тому, що існує зовнішня загроза для росії. НАТО з США та Україну представляли в суспільстві агресорами, які планують військовим шляхом повернути окуповані росією території України, а також виправдовували необхідність вирішення рф українського питання та конфлікту на Донбасі військовим шляхом. У рамках цього метанаративу було зафіксовано такі маніпуляції: росія є мирною державою і нікому не загрожує, а Україна є агресором і готується військовим шляхом повернути окуповані території Донецької та Луганської областей; США є агресором і спробує розв’язати війну на Донбасі, використовуючи при цьому Україну; країни НАТО вже фактично окупували Україну, на території якої перебувають тисячі військових США та країн Альянсу, а також присутні військові об’єкти та інфраструктура НАТО.

Це доводить, що ще задовго до широкомасштабного вторгнення росії в Україну, яке відбулося 24 лютого 2022 року, кремлівська пропагандистська машина не зупинялась у своїх намірах в дезінформації світового суспільства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #росія #пропаганда #маніпуляції #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...