• Головна
  • Як висотність будинку та наявність парковки впливає на ціну квартири
Новини компаній
22:56, 1 жовтня 2023 р.

Як висотність будинку та наявність парковки впливає на ціну квартири

Новини компаній

Вплив кількості поверхів та парковки на ціну квартири

Щоб дізнатися, скільки коштує та чи інша квартира в новому будинку, необхідно вартість одного квадратного метра житла помножити на загальну площу житлової нерухомості (сюди входить площа всіх кімнат, коридору, лоджії та/або балкона, ванни та туалету). На рівень цін на квартири безпосередньо впливає вартість будівельних матеріалів, рівень заробітної плати в будівельній галузі, вартість земельної ділянки та інші фактори. Крім того, на ціну одного квадратного метра житла впливає висотність житлового будинку (кількість поверхів), оскільки представлені тут квартири можуть розташовуватися в будинку на 25 поверхів і на 9 поверхів, а вимоги до будівництва більш висотного будинку значно складніше.

Чому вартість 1 кв. м житла у висотці вище

Будівельні компанії не готові розкривати перед покупцями докладну калькуляцію витрат на будівництво житлового будинку, виходячи з якої можна точно розрахувати вартість одного квадратного метра житла і суму прибутку, отриману забудовником після продажу всіх квартир. При цьому слід зауважити, що вартість одного квадратного метра в житловому будинку висоток 25 поверхів або більше, зведеного за монолітно-каркасною технологією, буде приблизно на 200 доларів вищою порівняно з ціною 1 кв. м житлової площі в будинку на 10 поверхів.

Цей факт можна обґрунтувати тим, що:

  • будівля висотою 30 і більше метрів зазнає набагато більшої сили вітрових навантажень, тому несуча здатність самої будівельної конструкції повинна бути значно більшою (сама конструкція має бути міцнішою);

  • у висотних будинках мають бути дотримані особливі вимоги до пожежної безпеки, у тому числі за допомогою встановлення системи димовидалення;

  • у житловому будинку висотою понад 10 поверхів повинні бути обладнані сходи, що не задимаються.

Вплив підземного паркінгу на 1 кв. м житла

При спорудженні багатьох сучасних багатоквартирних будинків у їх конструкції передбачено підземне паркування. Її наявність, окрім певних вигод для власників авто, сприяє загальному подорожчанню вартості одного квадратного метра житла, незалежно від того, чи є у покупця квартири власний автомобіль чи ні.

Крім того, місце для паркування автомобіля у підземному паркінгу надається зовсім не безкоштовно - його необхідно викупити за окрему ціну, сплативши від 10 000 до 25 000 доларів США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...