• Головна
  • Срібною призеркою молодіжного чемпіонату світу стала скелелазка з Донеччини
13:34, 30 серпня 2023 р.

Срібною призеркою молодіжного чемпіонату світу стала скелелазка з Донеччини

Срібною призеркою молодіжного чемпіонату світу стала скелелазка з Донеччини, фото-1

З 18 по 27 серпня в Сеулі, столиці Республіки Корея, відбулася світова першість зі скелелазіння серед молоді та юніорів, що зібрала учасників із понад 40 країн.

Від Донецької області в складі збірної України у молодіжній віковій групі «A» виступили дві спортсменки, які представляють місто Краматорськ.

16-річна скелелазка Школи вищої спортивної майстерності Донеччини Ксенія Горєлова здобула «срібло» у виді швидкість, де суперницями були 27 атлеток із Великої Британії, Ірану, Італії, Казахстану, Канади, Китаю, Німеччини, Нової Зеландії, Польщі, Республіки Корея, США, Таїланду, Франції, Японії. У кваліфікації Ксенія показала результат 8,48 секунд, на стадії 1/8 фіналу – 8,75 с, у чвертьфіналі – 9,37 с, у півфіналі – 8,66 с. Лише у вирішальному протистоянні за золоту нагороду Горєлова поступилася китаянці Чжан Тяньсян: час українки склав 9,33 с, а опонентки – 7,88 с.

17-річна вихованка ОДЮСШ для дітей Анастасія Кобець, попри те, що не зійшла на п’єдестал пошани, показала гідний результат в умовах високої конкуренції. Вона посіла 7 місце у трудності та 13 місце в боулдерингу, при тому що в цих видах скелелазіння змагалися 63 та 66 учасниць відповідно. За підсумками двоборства, що є олімпійською дисципліною та включає боулдеринг і трудність, Кобець стала шостою.

Світлини – Dimitris Tosidis (International Federation of Sport Climbing / IFSC), Федерація альпінізму і скелелазіння України

Нагадаємо, жіноча збірна України з пляжного футболу - в трійці рейтингу національних команд.