• Головна
  • Стан питної води погіршився у кранах жителів Донецької області
17:36, 24 липня 2023 р.

Стан питної води погіршився у кранах жителів Донецької області

Багато населених пунктів зовсім втратили доступ до централізованого водопостачання.

Під час повномасштабної війни на території Донецької області погіршилась якість питної води. Це стосується відкритих водойм та водогонів. Найгірша ситуація у свердловинах та колодязях. Розповідаємо детальніше, яка у 2023 році питна вода на Донеччині, - повідомляє "Вільне радіо".

Про погіршення стану питної води розповіла на брифінгу директорка з контролю та профілактики неінфекційних хвороб Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Марина Білоусова.

У 2023 році в порівнянні з попереднім роком погіршився стан питної води в містах та селах Донецької області.

“Багато населених пунктів втратили доступ до централізованого водопостачання”, — уточнює Марина Білоусова.

У водоймах Донеччини, які знаходяться на підконтрольній частини області, зібрали 1814 проб для дослідження води, — з них 75 проб не відповідали стандартам якості, щоб воду можна було пити. Тобто у більш ніж 4% водоймищ під час відкритого вторгнення Росії погіршилась якість води.

Торік проб, які не відповідали стандартам якості, було вдвічі менше.

Посадовці також дослідили якість води у водогонах. Результати показали, що майже одна п’ята рідини, яка йде у крани жителям Донеччини, не придатна для пиття.

“Найгірша ситуація з питною водою у Селидовому, Дружківці, Краматорську, Слов’янську, Покровську, Шахівський територіальній громаді. У Мирнограді взагалі в крани подається технічна вода, і там фахівці проводять консультації щодо методів знезараження води”, — пояснює посадовиця.

Фахівці також дослідили воду у нецентралізованих джерел та тут ситуація виявилась найгіршою. 30% проб виявились не якісними. Тобто майже з третини свердловин, колодязів та інших нецентралізованих джерел води не можна її використовувати як питну.

Зазначимо, що перераховані дані стосуються тільки вільної частини Донецької області. Невідомою залишається ситуація у водоймах, водогонах та нецентралізованих джерелах води на тимчасово захопленій частині регіону.

Нагадаємо, проблеми з питною водою на Донеччині загострились після початку повномасштабного вторгнення. Хоча було з чим працювати і до того.

Наприклад, помаранчеві шахтні води, які підіймаються до поверхні та вже за крок від Сіверського Дінця. Тепер в тій же річці — танки, снаряди та загиблі. А вона — все ще основне та найбільше джерело питної води для мешканців сходу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Костянтинівка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...