• Друге місце національних змагань виборола збірна Донеччини з легкої атлетики
20:13, 2 червня 2023 р.

Друге місце національних змагань виборола збірна Донеччини з легкої атлетики

Спортсмени 65e75

Минулого тижня у Львові відбувся командний Чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді. Донецьку область на турнірі гідно представили спортсмени з Бахмута, Дружківки, Торецька, Маріуполя та Костянтинівки.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

Участь у змаганні взяли 514 учасників із 23 регіонів та столиці держави.

Від Донецької області на турнірі виступили 28 спортсменів, з яких 19 увійшли до трійки кращих у своїх дисциплінах серед чоловіків і жінок. Це дозволило збірній Донеччини набрати в загальній сумі 2190 очок та посісти друге місце в командному заліку чемпіонату, поступившись лише Києву.

Здобутки легкоатлетів

Найбільший внесок у досягнення регіону зробили атлети Школи вищої спортивної майстерності, також залікові бали принесли вихованці Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки, Донецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю, Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи ДОО ФСТ «Україна» та міських ДЮСШ.

Біг:

У бігу на 5000 метрів перемогу з кращим особистим результатом 15 хвилин 38,63 секунд здобула Валерія Зіненко. Легкоатлетка з Дружківки підтвердила своє місце в складі збірної України для участі у III Європейських іграх, що пройдуть з 21 червня по 2 липня в Польщі. Друге місце на дистанції 5000 м посіла Вікторія Калюжна з Дружківки (15:48.27). Руслан Наумов у бігу на 3000 м з перешкодами посів друге місце серед чоловіків і перше серед молоді з кращим особистим результатом 8:58.12. Серед дорослих третіми також були: Оксана Долинчук — у бігу на 800 м (2:08.28), Вадим Лонський — у бігу на 1500 м (3:47.72). Друге місце серед молоді в бігу на 100 м з бар’єрами посіла Кристина Юрчук (13,85 с). Третіми серед молоді стали: Кирило Приходько — у бігу на 200 м (21,82 с), Марія Стрєлець — у метанні диска (42,47 м).

Спортсмени2 2e24e

Валерія Зіненко (144 номер) та Вікторія Калюжна (145 номер). Фото: Олександр Залевський

Естафета:

У чоловічій естафеті 4х100 м Кирило Приходько з Бахмута та Олександр Сосновенко з Дружківки разом з представниками Київської та Кіровоградської областей показали час 40.58 с. Вони стали другими серед чоловіків та першими серед молоді. За підсумками жіночої естафети 4х400 м перемогу з часом 3:46.22 здобула команда Донецької області. До її складу увійшли: Валентина Демченко, Марія Миколенко, Олена Радюк-Кючук та Аліна Логвиненко.

Спортсмени4 70082

Олександр Сосновенко та Кирило Приходько (зліва-направо). Фото: Олександр Залевський

Штовхання ядра:

Марія Ларіна, яка виграла змаганнях зі штовхання ядра з результатом 14,85 м, пройшла відбір на Європейські ігри. Окрім цього, спортсменка виконала норматив для участі в юніорському чемпіонаті Європи, що відбудеться у серпні в Ізраїлі. Другою в штовханні ядра вагою 4 кг стала Наталія Урсуленко (14,52 м).

Потрійний стрибок:

У потрійному стрибку кращою з результатом 13,63 м стала Анна Красуцька. Друге місце серед жінок і перше місце серед молоді посіла Вікторія Баранівська з особистим рекордом 13,14 м. Серед чоловіків другим у потрійному стрибку був Ігор Гончар (15,90 м), третім — Артем Коноваленко (15,73 м).

Спортсмени3 85e19

Учасники забігу з перешкодами. Фото: Олександр Залевський

Метання молота:

Гліб Піскунов у метанні молота серед чоловіків став другим (73,34 м).

Стрибки з жердиною:

Валентин Лобода в стрибках з жердиною посів третє місце з особистим рекордом 4,70 м.

Спортсмени1 bf943

Валентин Лобода під час виступу на турнірі. Фото: Олександр Залевський

Зазначимо, що відбір на молодіжний Чемпіонат Європи з легкої атлетики U23, який відбудеться в липні у Фінляндії, пройшли чотири спортсмени Донецької області: Руслан Наумов (біг на 3000 м з перешкодами), Вікторія Баранівська (потрійний стрибок), Кирило Приходько та Олександр Сосновенко (естафета 4х100 м).

До змагань легкоатлетів Донеччини підготували тренери: Костянтин Степанцов, Єгор Жуков, Олексій Семенов, Ольга Семенова, Іван Романенко, Юрій Ревенко, Наталя Василенко, Михайло Марченко, Тетяна Серорез, Юрій Кузьменко, Костянтин Мальков, Анатолій Чумак, Ігор Скирда, Ольга Лук’янова, Володимир Ліщук, Юрій Седньов та Олексій Логвіненко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію