14:20, 3 травня 2023 р.
У межах норми гідрохімічний стан води у більшості водних об’єктах Донецької області, де проходить нерест водних біоресурсів
Про стан проходження нересту водних біоресурсів у водних об’єктах Донецької області.
У рамках нерестової кампанії інформуємо про стан проходження нересту гідробіонтів у водних об’єктах, розташованих в районі діяльності Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області (далі – Управління, Донецький рибоохоронний патруль).
Так, у квітні 2023 року фахівцями Донецького рибоохоронного патруля встановлено, що за сприятливих погодних умов температура води у водоймах Донецької області складала 7,0-12,7 оС, що відповідало середньобагаторічним показникам. Стан репродуктивної системи основних видів водних біоресурсів характеризувався такими показниками: щука – ІV-V стадія зрілості; окунь – ІV-V стадія зрілості; судак – ІV-V стадія зрілості; підуст і плітка – III-ІV стадія зрілості; лящ – III стадія зрілості.
За даними проведеного моніторингу виявлено, що протягом квітня 2023 року гідрохімічний стан води у більшості водних об’єктах Донецької області, де проходить нерест водних біоресурсів, знаходився у межах норми. Гідрологічна ситуація спокійна, рівні води знаходяться у межах русел річок.
Показники гідрохімічного стану води на досліджуваних водних об’єктах:
запах та колір (прозорість) води – прозора, сторонні запахи відсутні;
середня температура води – 7,0 - 12,7 оС;
рН – 6,7 - 7,84;
О2 – 5,16 - 10,7 мг О2/дм3.
Нагадуємо, що на водних об’єктах Донецької області триває весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області від 29.03.2023 № 48. Крім того, по 30 червня 2023 року (включно) на водоймах Донеччини встановлено заборону на вилов річкових раків згідно наказу Управління від 10.11.2022 № 114.
Як додаткові заходи до встановленої весняно-літньої нерестової заборони, фахівці Донецького рибоохоронного патруля здійснювали контроль за рівневим режимом, зокрема, за роботою водозабірних споруд.
Окрім цього, важливим заходом покращення ефективності нерестової кампанії є встановлення штучних нерестовищ. Більшість видів риб, що мешкають у прісних водоймах, є літофільними, тобто відкладають ікру на свіжу чи минулорічну рослинність. Тому фахівцями Управління спільно з користувачами водних об’єктів у квітні 2023 року, з метою забезпечення допомоги рибі, було виготовлено та встановлено 54 штучних нерестових гнізд, матеріалом для яких стали гілки хвойних порід дерев.
Штучні нерестові гнізда – унікальний і недорогий спосіб поліпшити екологічні умови водойм для відтворення водних біоресурсів. Експлуатація конструкцій нерестових гнізд ґрунтується на використанні біологічних особливостей риб, реалізовується у кілька етапів з урахуванням кліматичних, гідрологічних і температурних факторів водойм. Конструкції гнізд захищають ікру від загибелі, характеризуються високою ефективністю освоєння субстрату та підвищеним виходом життєздатної молоді риб.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
07:53
30 вересня
17:21
27 вересня
live comments feed...