• Головна
  • Особливості співпраці з рієлторами при покупці квартири
Новини компаній
15:49, 27 лютого 2023 р.

Особливості співпраці з рієлторами при покупці квартири

Новини компаній

Одним із головних критеріїв, що визначає варіант купівлі квартири, є її вартість. На ціну квартири впливає безліч факторів, у тому числі: житлова площа та кількість кімнат, поверх розташування квартири (квартири на перших та останніх поверхах коштують дешевше), особливості району, де знаходиться житловий будинок, наявність/відсутність соціальної інфраструктури, зручної транспортної розв'язки тощо. Якщо власник житлової нерухомості пропонує купити квартиру Харків нижче за ринкову вартість на 15-20%, до таких пропозицій слід ставитися з деяким побоюванням (крім повністю «убитої» квартири, яка потребує капітального ремонту, така нерухомість може мати «непривабливу» юридичну історію).

Вибираємо ріелторську контору

Більшість покупців житлової нерухомості не мають достатнього запасу часу, щоб самостійно шукати найбільш прийнятні варіанти для купівлі квартири, тому звертаються до послуг агентств нерухомості або спеціалізованих ріелторських контор. Вибираючи агентство або ріелтора, необхідно вивчити відгуки про їхню роботу в соціальних мережах, залишені реальними клієнтами або скористатися рекомендаціями близьких людей або родичів, які раніше користувалися їхніми послугами.

Після вибору ріелторської контори покупцю належить:

  • укласти з агентством договір про надання ріелторських послуг, де має бути прописаний повний перелік послуг, що надаються агентством;

  • чітко визначити у договорі вартість послуг, яка може становити від трьох до п'яти відсотків вартості квартири – сума чимала, тому сплачувати її належить лише у міру послуг, що надаються агентством;

  • вказати у договорі тимчасові рядки щодо надання ріелторських послуг. Якщо до зазначеного граничного рядка агенція не змогла підібрати квартиру із зазначеними покупцем параметрами, вартість послуг ріелторів може бути зменшена.

Деякі нюанси співпраці з ріелтором

Щоб уникнути юридичних розбіжностей з ріелторською агенцією, покупцеві слід максимально повно скласти заявку на параметри майбутньої квартири, де обов'язково мають бути зазначені вимоги щодо її площі, поверховості, особливостей системи опалення, виду з вікна, відсутності шуму з міської вулиці або розташованої поряд з будинком пожвавленої автомобільної траси, наявності стоянки для автомобіля, школи чи дитячого садка тощо.

Детальний опис у заявці вимог до житлової нерухомості надалі може допомогти зажадати з агентства повернення отриманого ним авансу, якщо запропоновані ним варіанти не задовольнили побажань покупця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...