12:00, 27 травня 2022 р.
Хто з українських журналістів та політиків “перевзувся”
Нова політична платформа та ведення єдиних новин - як “перевзулася” частина українських політиків та медійників.
До повномасштабного вторгнення росії частина населення України вважала, що зі східним сусідом треба підтримувати дружні стосунки і продовжувати з цією країною співпрацю. Не впливав на цю думку навіть той факт, що росія анексувала Крим та окупувала частину Донецької та Луганської областей.
Серед тих, хто дотримувався проросійської позиції, були не тільки пересічні громадяни, а й велика частина політиків, журналістів та зірок шоубізнесу. Але після 24 лютого 2022 року ставлення більшості українців до країни-агресора докорінно змінилося. Но фоні війни особливо помітно стало, як почала змінювалися риторика деяких політиків та журналістів.
Проросійські ведучі на національному телемарафоні
Українські медійні організації та журналісти звернулись до президента України Володимира Зеленського та міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка щодо участі ведучих, які поширювали проросійську пропаганду, в ефірах національних телемарафонів.
Йдеться насамперед про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле.
Як ідеться у зверненні, ці ведучі просували кремлівські наративи про зовнішнє управління США Україною, “дискримінацію” російської мови, “громадянську війну” на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму тощо.
Автори звернення закликають Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, Міністерство культури та інформаційної політики України та власників телеканалів, які беруть участь у марафонах, відсторонити цих ведучих від ефіру.
Інститут масової інформації опублікував повний текст цього звернення, а також перелік тих, хто вже його підписав:
“З початком повномасштабного наступу Російської Федерації державні, суспільні та приватні телеканали України змогли обʼєднатись, аби протистояти ворогу на інформаційному фронті. Єдині новини стали новим і унікальним досвідом, коли в час війни медіа не піддані жорсткій цензурі, а продовжують поширювати важливу для суспільства інформацію від ходу бойових дій до людських трагедій і перемог.
Втім, у національних марафонах, включаючи іномовний канал FreeДом та інших медійних марафонів, що називають себе “національними”, беруть участь телеведучі, які ще донедавна працювали на телеканалах, власниками яких були проросійські політики. Інформаційна політика цих каналів базувалася на просуванні кремлівських наративів про зовнішнє управління США Україною, “дискримінацію” російської мови, “громадянську війну” на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму тощо.
Для цього застосовувалися різноманітні методи від фейкових слухань у Конгресі США до марафонів про “соросят”, розповідей про “біолабораторії США” та навіть спроб телемостів із росією. Йдеться перш за все про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову та Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле. Ми занепокоєні участю цих людей у марафонах, які покликані бути обʼєднаною інформаційною зброєю проти російських фейків та пропаганди.
Україна вже більше двох місяців протистоїть російській агресії. Паралельно з цим влада напрацьовує механізми для майбутнього відновлення українських міст та інфраструктури. Аби не повторити помилки постмайданного періоду, коли частина принишклих політиків і діячів досить скоро відчули безкарність та почали поширювати проросійські наративи і відверті фейки в ефірах телеканалів, маніпулюючи громадською думкою на емоціями громадян України, ми закликаємо
Нацраду, МКІП та власників телеканалів, які беруть участь у марафонах, відсторонити цих ведучих від ефіру, забезпечити перевірку цих людей, а до цього часу дати публічну оцінку їхньої участі в марафонах “Єдині новин”, Freedom та інших медійних марафонів, що називають себе “національними”. Ми пропонуємо звернутися до моніторингових організацій, які готові надати Нацраді та МКІП аналітичні довідки щодо діяльності цих телеведучих протягом 2014–2022 років.
На фоні того, що жоден із них не визнав публічно факт багаторічного підігравання ворогу, подальша участь цих ведучих в ефірах може бути використана ними як індульгенція.
Розраховуємо на швидку реакцію представників української влади, в першу чергу Президента України Володимира Зеленського та Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.
Зараз український медіапростір має шанс очиститись і запустити створення інституту репутації, аби вберегти Україну від повторення історії в майбутньому”
Проросійські партії потрапили під заборону, але деякі їх учасники залишилися
До повномасштабної війни росії проти України у нашій країні діяла ціла низка проросійських та прорадянських партій, зокрема:
- «Опозиційна платформа – За життя»;
- «Партія Шарія»;
- «Наші»;
- «Опозиційний блок»;
- «Ліва опозиція»;
- «Союз лівих сил»;
- «Держава»;
- «Прогресивна соціалістична партія України»;
- «Соціалістична партія України»;
- Партія «Соціалісти»;
- «Блок Володимира Сальдо».
15 березня народні депутати України Ігор Абрамович, Тетяна Плачкова, Олександр Фельдман і Вадим Столар написали заяву про свій вихід із ОПЗЖ.
19 березня президент ввів у дію рішення РНБО про призупинення діяльності 11 політичних партій за антиукраїнську діяльність. 28 березня народний депутат ОПЗЖ Вадим Рабінович заявив про припинення роботи ОПЗЖ.
14 квітня у Верховній Раді оголосили про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ за рішенням РНБО. Також у квітні депутати від партії ОПЗЖ створили у Верховній Раді нову фракцію “Платформу за життя і мир”. Про це у себе в Telegram написав народний депутт Олександр Гончаренко. Її очолив Юрій Бойко, який був співголовою фракції ОПЗЖ та був обраний народним депутатом.
Читайте: Як колишні депутати Слов’янська зустріли війну та чим займаються зараз
Також до складу ввійшли: Волошин, Загородній, Кальцев, Колтунович, Льовочкін, Макаренко, Мамоян, Папієв, Пузанов, Суркіс, Шуфрич, Борт, Дунаєв, Іоффе, Качний, Ларін, Льовочкіна, Мамка, Німченко, Пономарьов, Скорик, Чорний, Королевська, Солод.
“З минулої назви прибрали одне слово і одне додали: вони перестали бути опозиційними і стали за мир”, - пише Гончаренко.
Сам Бойко у коментарі для “Радіо Свобода” розказав, що вважає перебільшеною інформацію про те, що саме члени ОПЗЖ найчастіше зраджують інтереси України під час війни. За його словами, “більшість депутатів ОПЗЖ лишился вірними своїй державі”, а частина із них, як стверджує він, вступила до тероборони чи займається вирішенням гуманітарних питань.
Зазначимо, що на початку травня Верховна Рада 330-ма голосами підтримала законопроєкт 7172-1. Він передбачає заборону проросійських партій. 14 травня цей закон підписав президент Володимир Зеленський.
Отже, чи були заяви та дії зазначених політиків і медійників щирими, побачимо згодом.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:38
Вчора
20:01
7 жовтня
17:54
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
live comments feed...