• Головна
  • Монтаж електропроводки у котеджі
Новини компаній
17:38, 13 січня 2022 р.

Монтаж електропроводки у котеджі

Новини компаній

Монтаж електрики — це справа доволі серйозна та відповідальна. Якщо Ви збираєтесь всі роботи робити самостійно, Вам потрібно робити все дуже професійно та старанно. Правильне розведення електропроводки у котеджі стане запорукою безпеки його мешканців, адже за статистикою більшість пожеж у будівлях трапляються через несправність електрики. Краще довірте цю роботу перевіреним фахівцям. Замовити будь які послуги можна на сайті https://uslugi-elektrika.kiev.ua/.

Монтаж електропроводки у котеджі, фото-1

Визначившись з типом електропроводки, можна розпочати розробку плану подальшої електрифікації будинку. Для цього необхідно взяти план будинку у масштабі і промалювати ті місця, де стоятиме техніка, прикинути, де розташувати розетки чи вимикачі. При цьому потрібно враховувати, де будуть стояти великогабаритні меблі та куди їх можна буде переставити, щоб у ці зони не наставити розеток та вимикачів.

План дій з монтажу електропроводки

Розведення електропроводки у приватному будинку проводиться ще до початку оздоблювальних робіт. Якщо коробка котеджу вигнана, стіни та покрівля готові, то саме час розпочинати такі роботи. Рекомендуємо обрати таку послідовність дій:

  • визначити тип введення електропроводки – однофазну (220 В) або трифазну (380 В);
  • розробити схеми, розрахунки потужності запланованого обладнання, подати документи у дозвільні інстанції та отримати проект;
  • вибрати всі необхідні складові та комплектуючі, закупити лічильники, автомати, кабелі тощо;
  • провести електрику від стовпа до будинку - ці роботи виконуються спеціалізованою організацією;
  • визначитися з типом проведення електричних дротів: повітряний або підземний, а також встановити у потрібному місці автомати та лічильники;
  • встановити щиток та завести електрику до будинку;
  • прокласти кабелі усередині котеджу, провести розведення та підключення розеток та вимикачів;
  • провести контур заземлення та забезпечити його підключення;
  • організувати тестування системи та отримати відповідний акт;
  • підключити електрику та розпочати її експлуатацію.

Це лише загальний план проведення робіт. У кожному випадку є свої нюанси та особливості, але починати потрібно з отримання технічних умов підключення до електромережі та проекту. Для цього потрібно визначитися з типом введення та запланованою потужністю енергоспоживання. Потрібно пам'ятати, що підготовка документів може зайняти доволі багато часу, тому краще їх збирати та подавати на затвердження ще до початку будівництва. За цей час Ви можете вигнати стіни котеджу, на які можна буде поставити автомат чи лічильник.

Завершальні роботи під час монтажу електрики

Процес монтажу електропроводки в котеджі вимагає ретельного виконання всіх вимог. Це гарантія Вашої приватної безпеки та безпеки власності. Після того, як дроти від автомата до точки підключення - розетки або вимикача прокладені, їх перевіряють на цілісність тестером. Продзвонюють жили між собою, перевіряючи цілісність провідників, і кожну окремо на заземлення, перевіряючи, чи не пошкоджена десь ізоляція. Якщо кабель не пошкоджений, тоді можна починати монтаж розеток або вимикачів. Після підключення їх ще раз перевіряють тестером. Потім у мережу можна завести автомати, причому їх бажано одразу підписати, щоб потім простіше орієнтуватися.

Закінчивши розведення електрики по всьому котеджу та після самостійної перевірки стану мереж, викликають спеціалістів електролабораторії. Вони перевірять стан провідників та ізоляції, заміряють заземлення та нуль. За результатами робіт фахівці видадуть замовнику акт щодо проведених випробувань. Без нього Вам не дозволять введення електромережі у подальшу експлуатацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...