• Головна
  • У Костянтинівці чекають на відкриття історичного фестивалю "З минулим у майбутнє"
12:00, 31 березня 2021 р.

У Костянтинівці чекають на відкриття історичного фестивалю "З минулим у майбутнє"

У Костянтинівці вже багато місяців готують історичний інтерактивний фестиваль. Переносили через коронавірус, але тепер оголосили про відкриття у травні. Тут можна буде дізнатися більше про бельгійську історію міста, випробувати гончарне коло і постріляти з лука.

У спадок Костянтинівці від бельгійської індустріалізації дісталися п'ять містоутворюючих підприємств: пляшковий, дзеркальний, скляний, хімічний та металургійний заводи.

“В Костянтинівку приїхали найкращі капіталісти з Бельгії. І привезли сюди свої технології, і те, що у нас вони створили, в плані технологічного розвитку, це був найвищий світовий рівень”, - розповідає історик-краєзнавець Ігор Брєдіхін для "Антикризового медіа-центру".

Крім того, саме за часів бельгійського періоду суттєвого розвитку зазнали культурне та спортивне життя міста.

“Будинок, де жив директор, поряд з ним було перше поле футбольне. А в Російській імперії тоді ще не в кожному місті був футбол, так що можна сказати, що Костянтинівка в цьому плані відкривач футболу для Російської імперії”, - розповідає Брєдіхін. Про бельгійський період в історії Костянтинівки він пише книгу. Її презентація відбудеться вже незабаром, у межах фестивалю історичної реконструкції “З минулим у майбутне”.

Відбудеться він у травні-червні на базі костянтинівського центру дитячої та юнацької творчості Триватиме протягом двох місяців. Цю подію через коронавірус організатором доводилося декілька разів переносити.

“Цей фестиваль повинен був бути у нашому парку, там де багато території, і ми хотіли, щоб наш фестиваль виріс із міського в регіональний, а далі в обласний. Щоб він був постійний. На сьогодні планується, що фестиваль буде проводитися тільки в закладі позашкільної освіти”, - каже директорка костянтинівського центру творчості Марія Байрачна.

У центрі під час фестивалю працюватиме шість локацій. Зокрема на гостей чекають фотозона з різних часів з відповідним одягом, конкурси, вікторини. Відбудуться також майстер-класи з петриківського розпису, виготовлення ляльки-мотанки, та гончарства.

Ліпити горщики учасники майстер-класу будуть на гончарних колах, їх замовили два. А ще татамі, повне спорядження для двадцятьох воїнів.

“Все для того, щоб проводити змагання, тренуватися, з історичного фехтування, одна частина. Друга частина - це луки, стріли”, - каже керівник гуртка "ДЖУРА" Віктор Перепелиця.

Під час фестивалю його учасники будуть показувати вправність воїнів зі зброєю різних часів, влаштують змагання, а головне, охочі зможуть і себе спробувати у ролі лучника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Костянтинівка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...