09:15, 29 лютого 2020 р.
Високосний рік 2020. Прикмети та забобони про 29 лютого
Високосний рік настає раз на чотири роки. З його приходом календарний рік отримує додатковий день, а більшість людей замислюється, що ж цей додатковий день означає і як може вплинути на життя.
Унікальна дата 29 лютого трапляється лише раз на чотири роки. З нею пов’язано чимало прикмет, забобонів та вірувань.
Історія 29 лютого
Вперше в історії 29 лютого було відзначено в календарі 45 року до н.е. До цього часу люди довго не могли підлаштувати календар під звернення нашої планети навколо Сонця. Тоді Юлій Цезарь прийняв календарну реформу, яка вирішила проблему шляхом додавання одного дня раз на чотири роки.
Прикмети та забобони
Про те, що високосний рік вважають особливо небезпечним, ми вже писали.
Читайте: Що таке високосний рік і чи варто його боятися
Але існує і ряд прикмет і забобонів, пов’язаних безпосередньо із датою 29 лютого. Предки вірили: саме в цей день імовірність того, що погані забобони збудуться значно вище і наслідки страшніше. Серед найбільш поширених прикмет слід виділити такі:
- не можна починати щось нове (особливо, починати будувати будинок або лагодити щось);
- не можна влаштовувати весілля (вважається, що у пар, які вирішать розписатися в цей день, сімейного щастя точно не буде);
- не можна здійснювати важливі покупки або угоди (нічого хорошого такі рішення не принесуть).
Селяни свого часу в цей день припиняли всяку працю та воліли не виходити з дому.
- Ліс тріщить – чекай морозу, шарудить – відлиги.
- Туман або сніг в цей день – до врожаю.
- Сни, побачені 29 лютого, скоро збудуться.
- Не пускай на ніч сторонніх людей – до хвороби.
- Якщо собаки не гавкають собаки і не співають півні, над будинками кружляють великі зграї ворон або пугач випадково залетів у село, то чекай страшної епідемії або мору.
Легенди
Касьянів день - це «народна» назва 29 лютого. Походить від імені святого Іоанна Касіяна Римлянина, який зрадив Бога. Він вважається недоброзичливим, корисливим, скупим, заздрісним, злопам'ятним і таким, хто приносить людям одні нещастя.
Існує кілька легенд, пов'язаних з цим святим. Одна з них оповідає, що святий Касьян був світлим ангелом, але зрадив Бога, коли розповів дияволу про намір Господа вигнати з небес всю сатанинську силу. Після зради Касьян розкаявся, а Бог пошкодував грішника і порівняно легко його покарав. Він приставив до нього ангела, який бив Касьяна по чолу молотом поспіль три роки, а на четвертий рік давав йому відпочинок.
За іншою легендою, Касьян стояв на варті біля воріт пекла, і тільки раз на рік мав право залишити їх і з'явитися на землю.
Є ще одна легенда, за переказами, святий Касьян, мандруючи з Миколою Чудотворцем, відмовив чоловікові у допомозі, побоявшись забруднитись. А от його супутник не посоромився замастити руки та прийшов на поміч. Коли ж чоловіки потрапили до раю, Бог дізнався про вчинок Касьяна та позбавив його щорічних іменин за погане ставлення до бідних людей. З того часу його днем стало 29 лютого.
День Кащея, Чорнобога у слов’ян відзначали саме у цей день. Так, існували і язичницькі повір’я щодо цієї дати. На Русі ім’я Касьян перетворилося в Кащея, через що люди називали додаткову дату днем Кащея або Чорнобога — володаря підземного царства Нави, Смерті або Пекельного царства. За повір’ями, Кащей стояв на варті Пекла, керував силами темряви, душами та тілами мертвих.
Але світ вже вкотре доводить, що будь-який день може стати як поганим, так і чудовим. І це не залежить від дати чи року.
А як ви ставитеся до забобонів щодо 29 лютого? Що робите, а що обходите стороною у цей день?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:08
4 грудня
live comments feed...