• Головна
  • Комуналка, нова купюра та кредитування. Які зміни чекають українців з лютого 2020
11:31, 3 лютого 2020 р.

Комуналка, нова купюра та кредитування. Які зміни чекають українців з лютого 2020

Комуналка, нова купюра та кредитування. Які зміни чекають українців з лютого 2020

З лютого 2020 року Україна приймає чергові нововведення. Що зміниться цього разу, дивіться далі в матеріалі.

В Україні з 1 лютого 2020 року буде декілька важливих нововведень. В обіг введуть нову купюру, демонтують таксофони, піднімуть ціни, а також тарифи.

Тарифи

У лютому платіжки українців на газ зростуть в середньому на 10%. У січні зросла ціна на газ майже на 40 копійок і тепер за один кубометр доведеться заплатити 4,65 гривні. Крім того, в платіжках тепер розділять ціну на газ і ціну за його доставляння. З січня тариф на розподіл газу виріс на 46% і в лютневих платіжках споживачам доведеться заплатити додатково від 0,28 копійки до 1,99 гривні за кожен кубометр додатково.

Читайте: У Слов'янському УГГ пояснили, чому з'явився ще один тариф на газ. Як рахувати

Квитанції за доставляння газу і за використані куби розділять, і вони будуть приходити в різний час - за транспортування на місяць раніше. Таким чином, ціна на газ зросте за двома параметрами – на 10% за тарифом, і за доставляння – на 46%.

Окрім того, планується, що з 1 лютого почнуть підніматися ціни у провайдерів інтернету та кабельного телебачення. У середньому щомісячні послуги зростуть на 20-40 гривень. Як відзначають в інтернет-асоціації України, підвищення цін пов'язане з підвищенням цін на енергоносії та витратні матеріали.

Комуналка, нова купюра та кредитування. Які зміни чекають українців з лютого 2020, фото-1

Кредитування

З 1 лютого 2020 року запрацювала програма з підтримки малого і середнього підприємництва, що передбачає доступне кредитування під 5-9% річних.

Передбачається, що будуть видавати кредити у розмірі до 1,5 млн грн строком на 5 років під 5% річних (якщо передбачається виторг до 25 млн грн і створюються мінімум два робочих місця); під 7% річних (для бізнесу з виторгом до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка буде знижена на 0,5%); і під 9% річних для бізнесу (з виторгом до 50 млн грн).
Кредити можна брати в будь-якій сфері діяльності, зокрема в таких як енергетика, освіта, охорона здоров'я, транспорт, виробництво, спорт, розваги й будь-які інші послуги.

ПриватБанк вже відкрив прийом заявок підприємців і представників малого бізнесу на отримання пільгових кредитів.

Комуналка, нова купюра та кредитування. Які зміни чекають українців з лютого 2020, фото-2

Таксофони

В Україні демонтують таксофони, через те, що ними практично перестали користуватися. Укртелеком повідомив, що за останні роки попит на послуги зв'язку впав майже у три рази. Обладнання вже застаріло і міняти на нові немає сенсу, через те, що їх в Україні не виробляють.

Нова купюра

3 25 лютого в обігу з’являться оновлені банкноти номіналом 200 грн. Вона буде випущена в тому ж дизайні, що і нові банкноти номіналом 20, 100, 500 і 1000 гривень. Основна причина заміни – це поліпшення захисту нової купюри від підробки. А у середині 2020 року в обіг введуть монети номіналом 10 гривень.

Читайте: Нацбанк України завершує оптимізацію. Як виглядатимуть гроші

Комуналка, нова купюра та кредитування. Які зміни чекають українців з лютого 2020, фото-3

 Це не всі зміни, які відбудуться в Україні у лютому. Окрім всього переліченого, у лютому набуде чинності закон, який відкриє доступ до водного узбережжя загального користування, Генеральний штаб Збройних сил України в лютому перейде на J-структуру, яка є обов’язковою для штабів НАТО, а з 9 лютого набувають чинності зміни до правил виїзду на територію тимчасово анексованого Криму та в’їзду з неї громадян України віком до 16 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов‘янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #лютий 2020 #Україна у лютому 2020 #Україна #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...