• Головна
  • Костянтинівка – місто, де народжуються таланти. Наталія Роспутько
інтерв'ю
13:25, 17 січня 2020 р.
Надійне джерело

Костянтинівка – місто, де народжуються таланти. Наталія Роспутько

інтерв'ю
Костянтинівка – місто, де народжуються таланти. Наталія Роспутько

Художниця, талановита жінка, мама двох дітей, наша землячка Наталія Роспутько (Чеботарьова). Саме про неї сьогодні розкажемо нашим читачам.

Наталія народилася та виросла в Костянтинівці. Початкову художню освіту здобула в Центрі дитячої та юнацької творчості (колишній Будинок піонерів) та в Костянтинівській школі мистецтв.

«Мене завжди надихали друзі мого тата, вони дуже хвалили мої дитячі малюнки. Учителям малювання теж подобалися мої роботи. У школі мистецтв моїми викладачами було подружжя Осмякових. Лілія Миколаївна та Олександр Сергійович розкрили мій талант. Після закінчення школи, вони допомогли мені вступити до Харківського педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди».

Університет Наталія закінчила на відмінно. Спробувала працювати за професією. Викладала малювання в загальноосвітній школі, паралельно працювала в молодіжному центрі  рідного університету художницею-оформлювачкою.

«Педагогічна діяльність в школі складна, діти мають різні інтереси. Робота в університеті художницею-оформлювачкою мені припала до душі, і тому я поступово перейшла працювати туди».

Кілька років поспіль мисткиня бере участь у виставках Спілки Художників України, сумісних виставках міста Харкова, організовує персональні виставки з живопису та графіки.

У вересні 2015 в Харкові,  в інформаційно-виставковому центрі «Бузок», відбулася перша виставка Наталії «Пробудження» (графіка).

«Графіка – моя улюблена. Мені подобається у графіці висловлювати свої почуття та настрій»

Наступна виставка «Сяйво душі» відбулася у грудні. Більшість картин були вишиті бісером.

«Коли я пішла в декрет, я не припинила навчатися та розвиватися. Поки діти спали вишивала картини бісером».

У Костянтинівці картини Наталії Роспутько вперше побачили 16 січня 2020 року. У цей день відбулася її персональна виставка. На заході були представлені роботи із серії «Рідний край», "Мрії про Грецію".

В серії «Рідний край» переважно картини, на яких зображено різні куточки Костянтинівки. Найбільш значущими із них, для художниці, є школа №27 та її околиці.

«Мої спогади про дитинство та роки навчання пов’язані зі школою №27. Після переїзду до Харкова, меші часто снилася школа. Вона була моїм головним натхненням. Я зробила багато ескізів, а цього року, коли школу розібрали на цеглинки, я зрозуміла, що обов’язково повинна її намалювати».

На відкриття виставки прийшли батьки Наталії, учні та вихованці Костянтинівської школи мистецтв, фахівці літературних підрозділів, представники літературної вітальні, науковий співробітник Донецького наукового музею Оксана Бурієць, представники місцевих ЗМІ.

Костянтинівка – місто, де народжуються таланти. Наталія Роспутько, фото-1
Костянтинівка – місто, де народжуються таланти. Наталія Роспутько, фото-2
Костянтинівка – місто, де народжуються таланти. Наталія Роспутько, фото-3

Захід організували співробітники Костянтинівської центральної публічної бібліотеки. Наталія на знак подяки, подарувала їм одну зі своїх картин.

Своїм секретом успіху художниця вважає кропітку працю та саморозвиток. Стверджує, що мрії самі по собі не здійснюються, для цього потрібно працювати щодня. Художниця каже, що треба полюбити себе та справу, якою займаєшся, тоді все вдасться.

Наразі вона поставила собі за мету вступити до Спілки Художників України і впевнено крокує до своєї мети.

«У наступному році планую подати документи на вступ до Союзу Художників України. Це відкриє нові двері та можливості для мене, як художниці».

Ми бажаємо Наталії Роспутько творчої наснаги та натхнення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#костянтинівка #новини #художниця #наталія роспутько #виставка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...